Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Basın Mensuplarının Gazeteciler Gününü Kutladı

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları ile sabah kahvaltısı programında bir araya gelerek basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediyesinin İlçeye kazandırdığı sayısız kalıcı eserlerden biri olan Ergene Belediyesi Göl Restaurant’ta basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltı programına katılan basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Yüksel, yazılı ve görsel medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak yaptığı çalışmaları aktardı.

2022 Yılında Olduğu Gibi 2023 Yılında da Hedeflerimiz Çok Büyük

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “2022 yılı Ergene için tarihi bir yıldı. Güzel hizmetlerimizin ve güzel projelerimizin açılışını sizlerle beraber yaptık. 2023 yılında da hedeflerimiz çok büyük. Her mahallede iddialı projelerimiz var. Bunları da sizlerle beraber bir bir hayata geçireceğiz ve gençlerimiz ile halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Emekçi Basınımızın Haklarını Alması Gerekiyor

Bu dönem basın emekçilerinin haklarını almasını dileyen Başkan Yüksel, “Şunu da net söylemek istiyorum bugün herkes yazacak, çizecek. Herkes basınımızın gününü kutlayacak.  Ama şunu da hepiniz biliyorsunuz ki bizim arzuladığımız yerel basın ve basın hakları şu anda Türkiye’de maalesef yok.  O yüzden burada ortak ses olmak zorundayız, ortak ses olmak zorundasınız. Basın kalemi ve ilanı ile geçiniyor. Bağkur’u var, sigortası var, kirası var. En zor durumda yaşayan basındır. Yağmur, çamur demeden haber peşinde koşuyorsunuz. Ne için, vatandaşı aydınlatmak için. O yüzden ben inşallah yeni dönem itibariyle çalışan emekçi kardeşlerimizin haklarını aldığı, haklarının verildiği bir yıl olmasını diliyorum. Devlet büyüklerimiz inşallah bu dönem bu eksikliği görür. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Beni eleştiren hiçbir arkadaşımıza kızmadım ama kişilik haklarıma kimse saldırmasın. Yol yapılmamıştır, kanal yapılmamıştı, çeşme akmamıştır ve ya yol yapımı yapılmamıştır. Ben hiçbir arkadaşıma kızmadım, kızmam da. Sonuçta nedir, biz ortak sesiz sizlerle bizlerin ortak noktaları vardır. Bizler, sizler sayesinde yaptığımız hizmetleri halkımıza aktarıyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bizler sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz. Açılışlarımızı yapacağız, çalışmalarımızı anlatacağız. Bugün geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 2023’de de inşallah hep beraber güzel hizmetlerimizi açacağız.” ifadelerini kullandı.

Bugünün Benim İçin İki Önemli Anlamı Var

Kahvaltı programının ardından gazeteciler ve kendisi adına hazırlanan doğum günü pastasını kesen Başkan Yüksel, “Bugün sizlerin olduğu gibi benim içinde çok anlamlı bir gün. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olmasının yanı sıra bugün benim de doğum günüm.” diyerek kendisi için hazırlanan ve Basın mensupları için hazırlanan pastayı gazeteciler ile birlikte kesti. Pasta kesiminin ardından Belediye Başkanı Rasim Yüksel, basın mensuplarına Ergene Belediyesi tarafından hazırlanan hediyeleri takdim etti.

Related posts

Leave a Comment