BAŞKAN VAR’DAN, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE ANLAMLI JEST

Şarköy Belediye Başkanı Alpay VAR, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Şarköy’de görev yapan basın mensupları onuruna yemek programı düzenledi. Belediye Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirilen akşam yemeğine Belediye Başkanı Alpay VAR başta olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcıları Yasemin ÇAVUŞOĞLU ve C. Ogün KÜRÜMOĞLU ile yayın hayatına devam eden yerel gazete ve ulusal haber ajansları çalışanları katıldı.

GENÇ BAŞKAN, BASIN MENSUPLARIYLA YEMEKTE BULUŞTU

Belediye Başkanı Alpay VAR, özel günlerde yapmış olduğu anlamlı programlar ile çalışmalarına devam ediyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen yemek programı basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti. Programda yerel basın mensuplarının kendisine yönelttiği soruları yanıtlayan Başkan VAR, kent genelinde yürütülen çalışmalar hakkındaki bilgileri gazetecilerle paylaştı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen programda gazetecilerin her biriyle tek tek ilgilenen Başkan VAR, bu özel günün keyifli bir şekilde kutlanmasında pay sahibi oldu. Gerçekleştirilen programdan dolayı memnuniyetlerini dile getiren basın mensupları Belediye Başkanı Alpay VAR’ a anlamlı jesti için teşekkür ettiler. Yemek sonrasında programa katılan basın mensuplarına hediyeleri Başkan VAR tarafından takdim edildi.  Davetin sonunda Başkan VAR, yerel basın mensuplarının her biriyle günün anısına fotoğraf çektirdi.

BAŞKAN VAR, ‘’BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEMOKRASİLERİN OLMAZSA OLMAZIDIR’’

Gelişen teknolojik ilerleme ile birlikte artan iletişimin en etkili ve en doğru kanallarından olan basın mensuplarının kutsal ve zorlu bir görev icra ettiğini ifade eden Şarköy Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’ Basın ve onun temel direği olan gazetecilerin, demokratik sistemlerin sağlıklı işleyebilmesi için gerekli olan en önemli aktörlerin başında gelmektedir. Kamuoyunun tarafsız ve doğru bilgilendirilmesinde çok önemli bir görev üstelenen basın, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında da ayrı bir öneme sahiptir. Basın özgürlüğü demokrasilerin olmazsa olmazıdır, basın özgürlüğünün olduğu yerlerde diğer hak ve özgürlükler de vardır. Halkı haberdar eden, gerçekleri öğrenmelerini sağlayan gazeteciler, demokrasinin gelişmesinde önemli aktörlerdir. Gazetecilik mesleğinin niteliğinin, kalitesinin ve saygınlığının artırılmasının en temel yolu objektif ve tarafsız gazetecilik anlayışından geçmektedir. Ülkemizde basın yayın organlarının özgürlükleri bir an önce sağlanmalı ve çalışan gazetecilerin iş koşulları iyileştirilmelidir. Umuyorum ki, yalnızca doğruları yazarak, mesleğini onuru ile yerine getiren, kamuoyunun bilgi almasına olanak sağlayan gazetecilerimizin hakları en kısa süre içerisinde teslim edilir. Bu duygu ve düşüncelerle içinde bulunduğumuz tüm olumsuz şartlara rağmen, gece gündüz demeden, kendi özel hayatını bir kenara bırakarak, toplumun en temel ihtiyacı olan haber alma hakkı için canla başla çalışan, ahlak ve etik kuralları çerçevesinde mesleğini onuruyla yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, zorlu görevlerinde yürekten başarılar diliyorum. Ayrıca 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesi ile farklı yıllarda ocak aylarında katledilen değerli gazetecimiz Uğur Mumcu başta olmak üzere mesleğini yapmaya çalışırken öldürülmüş tüm gazetecilerimizi de saygıyla anıyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment