Ergene Belediyesinden Amatör Spora Rekor Destek

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Ergene Belediyesi ilçe genelinde bulunan amatör spor kulüplerine 2022 yılında 730.000 TL yardımda bulundu.

Ergene Belediyesi yaptığı yeni spor tesisleri ve spor kulüplerine verdiği desteklerle sporun ve sporcunun yanında olmaya devam ediyor. Her yıl düzenli olarak Ergene’de bulunan amatör spor kulüplerine maddi desteğinin yanı sıra malzeme desteğinde de bulunan Ergene Belediyesi 2022 yılında amatör spor kulüplerine 330.000 TL Nakdi yardım, 400.000 TL Malzeme yardımı olmak üzere toplamda 730.000 TL yardımda bulundu.

Spora ve Sporcuya Desteğimiz Artarak Devam Edecek

Amatör spor kulüplerimizin her koşulda desteklenmeleri gerektiğine hep inandım, çünkü ilçemizdeki amatör spor kulüplerinin varlığı yüzlerce gencimize umut aşılıyor diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Amatör spor kulüplerimiz sayesinde gençlerimiz sevdikleri bir uğraşla, sporla kendilerini ifade etme imkanı buluyorlar. Ergene Belediyesi olarak ilçemizdeki tüm amatör spor kulüplerine maddi ve manevi anlamda desteğimizi sürdürüyoruz. Ergene’de sporun ve sporcunun her zaman yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. 2022 yılında ilçemizde bulunan amatör spor kulüplerine 330.000 TL nakdi yardım, 400.000 TL malzeme yardımı olmak üzere toplamda 730.000 TL yardımda bulunduk. Bu rakam 2023 yılında daha da yukarılara çıkacak” dedi.

Sporcuya Desteğimizin Yanında Spor Tesislerimizin de Sayılarını Çoğaltıyoruz

2022 yılında Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadyumunun açılışını yaptıklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Sporcuya desteğimizin yanında spor tesislerimizin de sayılarını çoğaltıyoruz. Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu, Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu, Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Spor Tesisi ve mahallelerimizde bulunan semt sahalarımızın yanı sıra ilçemizde en son 2022 yılında Vakıflar 19 Mayıs Gençlik Stadyumunun açılışını gerçekleştirdik. Bu büyük spor sahamızda Ergenemizi amatör futbol liglerinde temsil eden futbol takımlarımız akşam antrenmanlarını yapıyor ve iç saha müsabakalarını oynuyor. Bunun yanında spora göstermiş olduğumuz desteğin en güzel örneğini Ergene Velimeşespor oluşturmaktadır. 50 yıllık belediyelerin futbol takımları amatör liglerde mücadele ederken 2014 yılında kurulan ilçemizin gururu Ergene Velieşespor Tekirdağ’ımızı profesyonel liglerde temsil eden tek takım olma özelliğini taşıyor” dedi.

Related posts

Leave a Comment