KTSO Başkanı Soner Ilık, Duayen Gazeteci Rahmi Sağlık’ın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli’nin Duayen Gazetecilerinden Yeşilyurt Gazetesi Köşe Yazarı Rahmi Sağlık’ı ziyaret ederek “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı.

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Gazetecilerimiz demokrasi kültürünün yerleşmesine ve özgürlüklerin gelişmesine büyük katkı sağlıyor”

Vatandaşların talep ve beklentilerini yansıtarak kamusal bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan Gazetecilik, ideal mânâda haberin doğrusunun insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içermektedir. Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini yansıtarak kamusal bir görevi yerine getiriyor. Evrensel hak ve hürriyetleri, demokratik değerleri, mesleğin gerektirdiği ahlâkî kuralları göz ardı etmeden; ilkeli, sorumlu, araştırmacı ve tarafsız bir yayıncılık anlayışı ile görevini yerine getiren yerel ve ulusal basın mensupları, bu özverili çalışmalarıyla ülkemizde demokrasi kültürünün yerleşmesine ve özgürlüklerin gelişmesine büyük katkı sağlıyor.

Bu duygu ve düşüncelerle; halkımızın bilgilendirilmesi adına her türlü koşulda haber peşinde koşan basın emekçilerinin ve tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment