Saray Belediyesi’nden Çukuryurtlulara özel gece

Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kültür sanat etkinlikleri kapsamında yeni bir projeyi hayata geçirdi. Köylerin tarihi mirası ve kültürel dokusunun anlatıldığı ‘Kültür Rotamız’ programının ilk durağı Çukuryurt oldu. Çukuryurtluların buluştuğu gecede Salih Demirci ve Orkestrası birbirinden güzel şarkılarıyla Çukuryurtlulara unutulmaz bir akşam yaşattı.

KÜLTÜR ROTAMIZIN İLK DURAĞI ÇUKURYURT
Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘Kültür Rotamız’ programının ilki 10 Ocak Salı günü saat 20.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çukuryurt’un tarihi mirası ve kültürel dokusunun anlatıldığı ‘Kültür Rotamız Çukuryurt’ programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından gecenin açılış konuşmasını Çukuryurt Mahalle Muhtarı Ersun Tuncel yaptı. Tuncel, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Çukuryurt mahallemizin kuruluşundan bu zamana kadar hizmeti geçmiş muhtarlarımıza, katibimize ve azalarımıza vefat edenlere Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun yaşayanlara cenabı Allah uzun ömür versin. Çukuryurt Mahallesi’ne verdikleri hizmetler için hepsine Çukuryurt halkım adına ayrı ayrı teşekkür ederim.
TUNCEL: “ÇUKURYURT’TA HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”
Saray Belediye Başkanımın Çukuryurt Mahallesi’ne düzenlediği kültürel dokusu ve tarihi mirası tanıtımında bu güzel gecemizde bizleri burada yalnız bırakmayan siz değerli Çukuryurt halkımı sevgi ve saygıyla kucaklıyorum. Bu akşam burada olan Çukuryurt Mahallemizin özgüyle tanıtımında ön plana çıkaran her kim olursa olsun isimleri saymakla bitiremem. Bizler için hepsi birbirinden değerlidir ve bizleri yalnız bırakmayıp onurlandırmışlardır. Göreve geldiğimiz günden beri bizlerin her zaman yanında olan, sahip çıkan siz değerli mahalle halkıma yapılan her hizmetlerden sonra sosyal medya üzerindeki paylaşımlarımda söylemişimdir bugün burada da söylüyorum bugün olmayabilir, yarından da öte ama sizlerle birlikteliğimizde elbet bir gün bizler olmasak bile gelecekte inancım tamdır Çukuryurt’ta her şey çok güzel olacak. Bu tabloyu görünce duygulanmamak elde değil, herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
“ÇUKURYURTLUYUM ÇOK ÇOK MUTLUYUM”
Bu güzel tarihi kültür sanat gecemizde bizleri birbirimize kenetleyen, Çukuryurt sevdalılarını buluşturan bu geceyi bizlere yaşatan başta Saray Belediye Başkanım Sayın Özgen Erkiş’e, başkanımız kadar özverili çalışma sağlayan Kültür Müdürümüz Sayın Arif Naci Öngören’e, çalışma ekibine ve sosyal medya ekibine Çukuryurt Mahalle halkım adına gönülden teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Çukuryurtlu’yum çok çok mutluyum. Bu gece bizim gecemiz. Ayrıca Saray’ın evladı olan Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi, şarkılarıyla bizleri eğlendirecek olan Salih Demirci’ye sizler adına mahalle muhtarı olarak gönülden teşekkür ediyorum. Herkese iyi eğlenceler dilerim.”
KÜLTÜR ROTAMIZ ÇUKURYURT VİDEOSU BÜYÜK BEĞENİ ALDI
Konuşmaların ardından Çukuryurt’un tarihi yapısı ve kültürel dokusunun anlatıldığı ‘Kültür Rotamız Çukuryurt’ videosu katılımcılara izletildi. Çukuryurtluları eski günlere, çocukluk anılarına götüren video izleyicilerin büyük beğenisini topladı.
SALİH DEMİRCİ VE ORKESTRASI MÜZİK ZİYAFETİ SUNDU
Video gösteriminin ardından Çukuryurtlu Elvan Duygu Kitapçı, dedesiyle çocukluğunun unutulmaz anılarından Mastika türküsüyle geceye renk kattı. Gecede sahne alan Salih Demirci ve Orkestrası birbirinden güzel şarkılarıyla katılımcılara müzik ziyafeti sundu. Çukuryurtlulara keyifli bir akşam yaşatan Salih Demirci ve Orkestrası, izleyenlerden büyük alkış aldı.
PLAKET VE ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ
Program sonunda Saray Belediye Başkan Vekili Fuat Ünal gecede emeği geçen herkese teşekkür ederek, Çukuryurt Muhtarı Ersun Tuncel’e plaket takdim etti. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden Çukuryurt Mahalle Muhtarı Ersun Tuncel de Saray Belediye Başkan Vekili Fuat Ünal’a plaket sundu. Saray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arif Naci Öngören, Salih Demirci ve Orkestrası’na teşekkürlerini ileterek çiçek takdim etti.

Related posts

Leave a Comment