TBMM KEFEK BAŞKANI VE AK PARTİ EDİRNE MİLLETVEKİLİ DR. FATMA AKSAL, ‘AİLE İÇİ VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI.

İçişleri Bakanlığı’nda yapılan toplantıya İçişleri Bakan Yardımcıları İsmail Çataklı ile Mehmet Ersoy, milletvekilleri, emniyet müdürleri, sivil toplum kuruluşları üyeleri ve akademisyenler katıldı. 

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Aksal şunları kaydetti:

‘’ Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın liderliğinde yürütülen kadına şiddetle, aile içi şiddetle mücadelede İçişleri Bakanlığı’na düşen kısımla alakalı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ nun başkanlığında ‘Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı’ nıgerçekleştirdik. 2021-2025 eylem planı ve onun içerisinde her bakanlığın, her kurumun kendi üzerine düşenleri tekrar değerlendirmek için bir araya geldik.’’

Kadına yönelik şiddet ile ilgili bir zihniyet değişikliğini savunuyoruz. Çalışmalarımız, yürütülen eylem planlarımız bu kapsamda sadece kadına yönelik çalışmalardan ibaret değil. Erkekleri ve toplumun tüm kesimlerini bu amaç doğrultusunda bilgilendirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadeleriyle nüfusun yarısını oluşturan kadınları dışlayan bir toplum gücünün yarısından vazgeçmiş demektir. Devletimiz, milletimiz, kurumlarımızla kadına yönelik şiddetle topyekün mücadelemize #SıfırTolerans ilkesiyle devam edeceğiz.’’

Related posts

Leave a Comment