Ergene Belediyesi Personeline Yangın Konusunda Bilgi Yenileme Eğitimi Verildi

Ergene Belediyesi personeline iş güvenliği uzmanı tarafından bilgi yenileme eğitimi verildi. Ev, iş yeri ve oluşabilecek her hangi bir yangına karşı bilgi yenileme eğitini alan belediye personeli ayrıca yangın söndürme tatbikatı da yaptı.

Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde görevli personellere yangın eğitimi verildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu kapsamında Ergene Belediyesi garaj bölümünde verilen eğitimde belediye görevlilerine olası yangın durumlarında yapılması gerekenler, yangın çıkmaması için gerekli tedbirlerin alınması hakkında bilgiler verildi.

Yangın konusunda verilen bilgi yenileme eğitiminin ardından Belediye garaj kısmında personele yangın söndürme tatbikatı yapıldı. Tatbikatta yangın söndürme tüpünün kullanım şekli ve yangın söndürme konusunda da eğitim verildi.

Belediye personelinin yangın söndürme eğitimi almasının önemine değinen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Belediyemiz personelinin çıkan acil bir duruma yerinde müdahale edebilmesi çok önemli. Çalışanlarımızın yaşayabilecek her hangi bir yangın durumunda olaya hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edebilmesi hayati önem arz ediyor. Eğitimlere öncelik vererek hem iş güvenliği konusunda çalışanlarımızı bilgilendiriyor hem de bu eğitimlerin yenilenmesi konusunda tekrar tekrar personellerimize eğitimler verdiriyoruz” dedi.

Related posts

Leave a Comment