İYİ Parti’nin ‘esnafın sorunları araştırılsın’ önerisi reddedildi

Dr. Tütüncü: “Esnaf kepenk kapatıyor”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Dr.Serpil Tütüncü, yaşanan ekonomik krizin esafı da vurduğuna işaret ederek, binlerce esnafın kepenk kapattığına dikkat çekti.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Dr.Serpil Tütüncü, İYİ Parti’nin “Esnafın yüksek kira, stopaj, zamlı elektrik ve doğalgaz faturaları gibi artan maliyetler nedeniyle yaşadığı sorunların araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi” amacıyla verdiği araştırma önergesinin TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildiğini söyledi.

YOKSULLUK DERİNLEŞİYOR
Esnafın ülke ekomisindeki önemine vurgu yapan Başkan Tütüncü, “Ülkemizde hayat pahalılığı ve yoksulluk derinleşiyor. Yaşanan ekonomik krizden esnafımız da nasibini aldı. Esnafımızın ülke ekonomisine katkısı yüzde 60’larda. İYİ Parti, esnafın sorunlarına çözüm üretilmesi amacıyla bir soru önergesi verdi. ‘esnafın sorunları araştırılsın’ önergesi de vatandaşın lehine olan herşeyi reddeden AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi” dedi.

60 BİN ESNAFIMIZ KEPENK KAPATTI
Esnafın elektrik, su, kira, doğalgaz faturalarını ödeyemez noktaya geldiğini ifade eden Başkan Tütüncü, şöyle devam etti: “2021 yılının 8 aylık döneminde yaklaşık 49 bin 506 esnafımız yaşanan ekonomik kriz yüzünden kepenk kapatırken 2022 yılının 8 aylık döneminde de 60 bin esnafımız kepenk kapattı. Gelir adaletsizliğine son verilmelidir. Yaratılan refah toplumsal tabana yayılmalı ve hiçbir birey ekonomik ve sosyal olarak geri kalmış olma hissine kapılmadan, insanlık onuruna yaraşır bir yaşam sürecek geçim kaynaklarına ve girişim fırsatlarına özgürce erişebilmelidir.”

Related posts

Leave a Comment