“ÖZEL ARŞİV SAYESİNDE ERDOĞAN’IN BİLE KENDİSİNİ GÖREVDENALMASINI ENGELLİYOR”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, FOX TV’deİlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk oldu.

Prof. Dr. Ümit Özdağ: Özgür Özel ne açıklayacak diye merakettim. Benim gündeme getirdiğim troll ordusunun detayları. Gerçekten iyi birçalışma yapmış tebrik ediyorum kendisini. Devlet kaynakları ile Süleyman Soyluiçin bir troll ordusu kurulmuş. Yakın akrabaları da bu işin içerisindeler.Devlet memuru yapılmışlar. Süleyman Soylu bugünkü yapısı ile Türkiye’nin milligüvenliği, dış ilişkileri için büyük bir tehdit oluşturuyor.

AKP için de bir tehdit oluşturuyor. Devlet kaynaklarınıkullanarak İçişleri bakanı olduğu süre içerisinde öyle bir özel arşiv oluşturduki bu özel arşiv sayesinde Erdoğan’ın bile kendisini görevden almasınıengelliyor. Devlet Bahçeli’nin bir desteği vardı ama o da çekilmiş durumda.Esas mesele; elindeki o büyük arşiv. O arşivde bazı siyasetçilerin siyasettentasviye olmasını, kenara çekilmesini sağladı. Damadı siyasetten tasfiye edenSüleyman Soylu’dur. Adalet bakanının görevden alınmasında Soylu’nun büyüketkisi olmuştur.

“Erdoğan Bir Daha Aday Olamaz”

Erdoğan bir daha aday olamaz. Kafadaki plan ne biliyormusunuz? “Bu birinci dönemim, 2023 – 2028 ikinci dönemim. 2028’de seçimiparlamento ile yenilersem 2033’e kadar cumhurbaşkanı olurum.” Teorik olarakmümkün mü? Evet. Şundan emin olun; eğer CHP ve İyi Parti daha kendi adaylarınıbelirlemeden 360’ı tamamlayacak şekilde Meclis’te destek olur ve seçimtarihinin erkene alınmasını sağlarlarsa Erdoğan’a payandalık etmiş olurlar.

“Amaçları İzzetUlvi Yönter’in Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığına Taşınması”

2005 – 2006 senesinde Silifke’ye gittim arkadaşlarımlabirlikte. MHP genel başkanlığına adayım. Silifke’de bir otele girdim. Yanımda arkadaşlarım var ve birden bize ağır birsaldırı başladı. Onlarca genç ortaya fırladılar. Benim üzerime bir gençfırladı. Benim de belim de tabancam vardı, ruhsatın tabancamı çektim. Üzerimegelen çocuğa yönelttim ve horozu da kaldırdım. O anda karşımdaki çocuğun 17yaşında olduğunu gördüm ve silahı hemen indirdim

Bu saldırıyıdüzenleyen Silifke Ülkü Ocakları Başkanı ödül olarak Ankara’ya ülkü ocaklarıgenel merkezine alındı. Böyle saldırılar bana, başka arkadaşlara, başkasiyasetçilere, gazetecilere geçtiğimiz yıllarda oldu. Son dönemde de yoğunlaştı.En son bu saldırılar bir cinayetle neticelendi ve Sinan Ateş öldürüldü.

Devlet Bahçeli nederse desin bu olayın içindeki kişilerden bir tanesi polis tarafından bir MHPmilletvekilinin, Mersin milletvekili Olcay Kılavuz’un evinden alındı. Doğru mu?

Olcay Kılavuz, Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde birekibin elemanı mıdır? Evet, bir ekibin unsurudur. Kimdir bu ekip? İzzet UlviYönter ve Semih Yalçın bunlar bir ekiptir. Birlikte hareket ederler. Amaçları da İzzet Ulvi Yönter’in Milliyetçi HareketPartisi genel başkanlığına taşınmasıdır. Bunun için bu ekip şu ana kadar ülkücühareket üzerinde, MHP üzerinde etkili olabilecek bütün eski ülkü ocakları genelbaşkanlarını sırası ile partiden tasfiye etmiştir.

Sinan Ateş, bu ekiplebirlikte hareket etmediği için bu ekip tarafından hedef alındı. Neticedegörevden alındı. Görevden alındıktan sonra da bu arkadaşla ilgili her zamanyapmış oldukları iftira kampanyasını yapmaya başladılar.

Atış TalimleriYapılan Çiftlik, 15 Temmuz Gecesi Soylu’nun Yanında Olan Mafya Lideri

Bunun geleceğibelliydi. Efendi Barutçu, MHP’nin önemli eski isimlerindendir ve hala mı MHPüyesidir Efendi Barutçu. Sinan Ateş’in de ağabeyi. Küçüklüğünden beriberaberler. Mersin’de Sinan’a çok yakıneski Mersin Ülkü Ocakları başkanına bir saldırı düzenlettiler. Ailesininyanında bankadan para çekerken 3 kişi saldırıyorlar. O da çekiyor birisiniyaralıyor, birisini öldürüyor. Bu olay olunca bir kanlı çatışmaya dönüşeceğiniherkes gördü.

Efendi Barutçu,mektup yazdı Devlet Bahçeli’ye ve dedi ki, “Olcay Kılavuz’la Sinan’ı bir arayagetirin. Çünkü bu iş artık kanlı bir hesaplaşmaya doğru gidiyor.”

Rahmetli Sinan Ateşde,“Benim kalemimi kırmışlar ama Devlet Bey benim öldürülmeme izin vermez”diyor yakın bir arkadaşına. O da biliyor bunu, kendisine yönelik bir saldırıolacağını.

Şu ana kadar 17 kişitutuklanıyor. 14’ü uyuşturucu kullanıyor bunların. Ankara’ya nasıl geliyorlar?İstanbul’dan iki polis özel harekatıyla geliyor. Bu polis özel harekatçılardanbir tanesi polis özel harekatçı olmanın ötesinde bağları olan bir alan biradam. Polis özel harekatçı da değil.

Oradaki kişilerdenbirisi de bana haber verdi. Bu bizden ama değil aynı zamanda. Sonra Ankara’yageliyor. Ankara’da bir mafya liderinin çiftliğinde atış talimleri yapılıyor.Mafya liderinin 15 Temmuz gecesi Süleyman Soylu ile birlikte TRT’ye gidenekipte oldu biliniyor. Bakın şimdi ortada çok alçakça bir siyasi cinayet var.

Ben ortadaki olayı vearadaki bağları görüp yorumluyorum. Arkadaşlar gidin ifadenizi verin. Evinizdebulunuyor bu adam. Polisler geldiği zaman polislere “Sen git sahibin gelsin”diye polisleri azarlıyor bir milletvekili. Dört gün önce de İçişleri bakanı ilegörüşüyor. Bu ekip İçişleri Bakanına çok yakın bir mafya liderinin çiftliğindeatış talimi yapıyor.

“Biz, Nasıl BirSeçim Sürecine Giriyoruz?”

Zor bir seçim sürecinegiriyoruz. Türk halkı gerçekten bıkmış durumda. Önemli olan muhalefetin Türkhalkına karşı dürüst davranması. Biz, Zafer Partisi olarak dürüst davranıyoruz.6’lı masanın Türk halkına karşı dürüst davranmadığını görüyoruz. Neden? Bakın,ithal seçmen getiriliyor. Afganlara, Suriyelilere vatandaşlık veriliyor. Sadece464 bin Suriye doğumlu vatandaş Temmuz itibariyle var. Bunlar oy kullanacak.Gelin, bunlara 10 sene oy kullanmama konusunda bir yasa geçirelim. Bir teklifverdik Zafer Partisi olarak fakat ne İyi Parti destekledi ne de CHPdestekledi.

“1921 Anayasası ileHareket Ediyorlar”

1921 anayasası ilehareket ediyorlar. 1921 anayasası ile hareket etmek demek, 1924’te kurulancumhuriyete karşıyız demektir. Milli ve üniter devlete karşıyız demektir. Biz,Zafer Partisi olarak 1924 anayasasından hareket ediyoruz.

6 parti yazdı bunu,“Biz 1921 anayasasından hareket ediyoruz” dediler. HDP ve AKP 1921 anayasasıdiyor. Mehmet Uçum, “Kurtuluşa evet, kuruluşa hayır diyoruz” diyor. Şimdi bunamillet ittifakı da eklendi. 31nci sayfada din ve vicdan hürriyeti bölümününaltında diyorlar ki bundan sonra herkes yasal kamusal yaşama eşit ve kendikimliğiyle katılacaktır. Eşit yurttaş, eşitlikten kasıt o, ve kendi kimliğiyle.Bu cümlenin Türkçesi ne? Etnik ve mezhepsel hakları tanıyacağız demek. Bununüzerine Babacan, “Biz, Türk kimliğini kaldıracağız” diyor.

Meral Akşener nediyor, “Erdoğan açılımı yapamadı. Biz açılımı yapacağız. Kürtlerle oturacağız konuşacağızErdoğan’ın yapamadığını biz yapacağız diyor. Meral Hanım, zerre kadardürüstlüğünüz varsa seçimlerden önce İyi Parti seçmenine, PKK ile veya HDP ilemasaya oturduğunuz zaman neleri vermeye kararlısınız, neleri vermezsiniz?

“HelikoptereAtlasam, Kandil’e Gitsem?”

Meral Akşener banaşunu söyledi, “Helikoptere atlasam, Kandil’e gitsem. Cemil Bayık’a ve DuranKalkana ne istiyorsunuz anlatın da konuşalım?” desem ne olur dedi. Ben de dedimki, “Şaka mı yapıyorsun ya senin göz altını alırlar, bağlarlar ve bir mağaraatarlar. Aradan bir süre geçti yine aynı soruyu sordu. Bunu ciddiye almamıştımve üzerinde durmamıştım ama Meral Akşener seçimden sonra “biz açılımı yaparız”deyince açılımın bir tek muhatabı vardır; HDP-PKK. Kimse kimseyi kandırmasın.Meral Akşener HDP ve PKK ile masaya oturmaya, açılıma karar vermiş.

O zaman bu halkasöyleyeceksin, “Ey, İyi Partililer ben masaya oturduğum zaman şunları vermeyehazırım, şunlardan da vazgeçmem.” Tamam, İyi Partililer de bilsinler. Ona oyversinler ve karar versinler.

Biz, Zafer Partisiolarak diyoruz ki, “1924 anayasasının milli üniter ve laik devlet yapısındantaviz vermeyiz.”

Related posts

Leave a Comment