2023 YILI ŞEHİTLER TAKVİMİ YAYINLANDI

Bu yıl birincisi hazırlanan 2023 Şehitler Takvimi, Ergene Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Mustafa Erden’in katkılarıyla yapıldı.

 Şehitler Takvimi’nin önemine dikkat çeken Ergene Şehit ve Gaziler Dernek Başkanı Mustafa Erden  “Vatan için bayrak için Aziz Şehitlerimiz için ne yapsak azdır” dedi.  Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Mustafa Erden,  Ergene Şehitler Takvimini hazırlamış bulunuyoruz. Hem derneğimizin hem de tüm şehit ailelerimizin ve gazilerimizin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Bize düşen şehitlerimizin manevi hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmaktır. Dernek yönetimimiz  ile ilk olarak basılan takvimi teslim alıp hem halkımıza hem de camiamıza dağıtımına başladık. İnşallah 2024’te mevcut resimler ve sayılar ile takvimi yenileriz. Ama şu da var ki; ülkemizin birlik ve beraberliği ve bayrağımızın dalgalanması için şehit vereceksek bizim de resmimiz eklenecekse kendi resmimizi eklemeye razıyız.

     “TERÖRE SON YILLARDA DEVLETİMİZ TARAFINDAN CİDDİ DARBE VURULDU”

 Başkan Mustafa ERDEN “Şehit Ailelerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Allah şehitlerimizden razı olsun, Cenab-ı Allah keşke hiç göstermeseydi, yaşanmasaydı ama takvimimizde 14 şehidimiz yer alıyor. Menfur terör hadiseleri keşke hiç olmasa ama maalesef ülkemizde huzur vermemeye ant içmiş şerefsizler var. Ama elhamdülillah milletimiz birlik olduğu sürece bunu başaramayacaklar.  Son yıllarda terörü çok ciddi bir darbe vuruldu. Son çırpınışları inşallah bu birliktelikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde terör belasından kurtulacağımıza yürekten inanıyorum. Takvimin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Related posts

Leave a Comment