“ERDOĞAN’IN ‘13.CUMHURBAŞKANLIĞI’ MAZBATASINDAKİ 13 RAKAMI NEDEN SİLİNİYOR?”

Zafer Partisi Sözcüsü Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu, ZaferPartisi’nin haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu: “Ottawa Antlaşması yapıldı. Buantlaşma için STK’lar, hükümet dışı unsurlar ve kuruluşlar çok önemli roller oynadılar.Özellikle Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği. Mayın temizlemenin sınırreformlarının vazgeçilmez bir parçası olduğu düşünülmekteydi. Bu antlaşmayagöre Aralık 2011 yılında Suriye sınırında 900 km’lik alan mayından temizlendi.Ancak normalde; Hatay’da ; Islahiye, Cilvegöz , Yayladağı. Şanlıurfa’da;Mürşitpınar, Akçakale, Ceylanpınar. Kilis’te; Öncüpınar. Gaziantep’te ;Karakamış, Çobanbey. Mardin’de ; Nusaybin , Şenyurt. Şırnak’ta; Cizre sınırkapıları mevcut. Bu kapılar var. Sınır geçişleri, sınır güvenliği bu kapılardansağlanması gerekirken, Suriye’de önce bir iç karışıklık ve arkasından bir içsavaş ile milyonlarca insan neredeyse hiçbir kimlik bilgileri alınmadan, bizimmanevi duygularımızla oynayarak yurdumuzun içine gönderildiler. Bugün geldiğimiznokta belli. Suriye’nin Kuzeyi böyle, Irak’ın Kuzeyi böyle, İran’ın Güneybatısısıkıntılı. Bizim de Güneydoğumuzu içine alacak bir pkkistan kurulması yaniBüyük Ortadoğu Projesi ilmek ilmek işlenmektedir.”

Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur

“Maalesef Sayın Cumhurbaşkanımız da zamanında “BüyükOrtadoğu Projesi’nin eş başkanıyım” gibi talihsiz bir cümle kullanmıştı. Şimdiaynı tezgah bu sefer, yani mayın toplama işi, Ermenistan sınırında yine birİsrail firması tarafından yapıldığı söyleniyor. Burada da Doğukapı ve Alicansınır kapıları bulunmaktadır. Aynı işlemler Türkiye- İran sınırında dayapılmaktadır. Bu projeler Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler tarafındandesteklenmektedir. Biz bir Lüksemburg değiliz. Coğrafi olarak kritik birbölgedeyiz. Güvenliğimiz sadece bizi ilgilendirir. Türk’ün Türk’ten başka dostuyoktur. Sınır güvenliğimiz için sınırlarımıza mayın döşenmesi şarttır.

Cumhurbaşkanlığı mazbatasındaki 13 rakamı nedensiliniyor?

“Bu TBMM’de neler oluyor Allah aşkına? Recep Tayyip Erdoğan’ın‘13. Cumhurbaşkanlığı’ mazbatasındaki 13 rakamı siliniyor neden? Neden İsmailKahraman böyle bir silmeye gerek duydu? Aklımızla dalga geçmeyin.”

“Bu arada geçen hafta, Tarım ve Çalışma Bakanlarına seslenipAmasya Çambükü köylülerinin arazilerinin hem tarım hem hayvancılık için OSByapımına kurban edilmemesini istemiştir. Bunu bugün yine tekrarlıyoruz. Zararınneresinden dönülürse kardır.”

Türkçeden uzaklaşırsanız devleti böldürürsünüz

“Son günlerde Babacan’dan ve Davutoğlu’ndan, dilimizleilgili Anayasadan “Türk” ibaresinin kaldırılmasıyla ilgili ve olmayan Kürtsorunu ile ilgili çıkışlar gelmektedir. Sizler kendi anadilleri diyerekDiyarbakır’da Kürtçeyi Trabzon’da Lazcayı , Düzce’de Abazacayı vs. konuşturmayakalkıp Milli Eğitim’de Türkçeden uzaklaşırsanız zaten devleti böldürürsünüz.”

“Rahat bırakın artık Kürt vatandaşlarımızı, bırakın artıkonlara ve Türk milletine HDP dayatmasını. İnsanlarımız zaten istedikleri yerdeistedikleri dili konuşuyorlar gidin bakın sahil bölgesindeki otellere ya dabüyük şehirlerdeki çoğu inşaat firması sahiplerine ya da müteahhitlerine, hiçTürk- Kürt ayrımı var mı?”

“Tabii burada şu gerçeği görmeliyiz Deva Partisi’nin biranda Kürt vatandaşlarımızla aniden bu kadar ile ilgilenmesinin bir tek sebebiolabilir ki oda eğer HDP kapatılırsa bu oylara talip olmak. Herkes bu oyunugörüyor Ali Babacan hiç merak etmeyin.”

“Yargıtay tarafından terör örgütü olarak tanımlanan Hizb –ut Tahrir, farklı birçok il gezerek “Tehlikenin farkında mısınız?” diyerek laikliğive Medeni Kanun’u hedef alan konferanslar düzenledi. Bu toplantılarda bir taneTürk Bayrağı’na rastlanmadı. İnanır mısınız burası Türkiye. Bu konferansalar 25Aralık’ta, Ankara’nın göbeğinde, TBMM’ye 1 km mesafede Kocatepe Kültür Merkezi’nde,8 Ocak’ta İstanbul’da Esenyurt Nene Hatun Kültür Merkezi’nde, 13 Ocak’ta AdanaYüreğir Nene Hatun Konağı’nda düzenlendi. Bu Konferanslarda değerlerinden,tarihinden, kültüründen kopuk bu nesli bize miras bırakan laik cumhuriyetinkendisi imiş deniyor. Şu insanlarının cumhuriyet ile hesaplaşmaları bir türlü bitmedi.”

Related posts

Leave a Comment