Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evinde Satranç Dersleri Başladı

Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evinde branş dersi olarak satranç eğitimleri verilmeye başlanıldı.

Ergene Belediyesinin ilçeye kazandırdığı sayısız kalıcı eserlerinden biri olan Ergene Belediyesi Beren Bebek Çocuk Oyun Evinde haftada bir gün öğrencilere branş dersi olarak satranç dersleri verilecek.

Satranç dersleri ile çocukların stratejik düşünme becerilerini geliştirmeyi, satrancı sevdirmeyi ve zaman yönetimi konusunda çocukların deneyim kazanmaları amaçlanıyor. Satranç oynamayı öğrenen çocuklar, oyunu evlerinde ailelerine öğreterek okul, veli ve öğrenci üçgeninde köprü vazifesini sağlamlaştırmış olacak.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel okul öncesi eğitim çağında satrancın faydalarını anlatırken çocukların zihni ve hayal kurma gücünü, dikkatini ve öngörüsünü geliştirdiğini ayrıca sabırlı olmayı ve gerek kurallara gerekse rakibe saygılı olmayı öğrettiğini vurguladı.

Eğitimi verilecek olan satranç dersleri ile çocukların kişisel gelişimlerinin sağlanması konusunda destek verildiğinin altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Günlük hayatın gerçeklerinden ortaya çıkan zihinsel bir spor olan satranç çocuğu hayata hazırlamada ve hayatla bağ kurmasında son derece önemli. Çocuklarımız Beren Bebek Çocuk Oyun Evimizde satranç oyununu öğrenecekler. Satranç oynamanın çocukların odaklanma, planlama, özgüven, zeka, analiz, görselleştirme, ileriyi düşünme, konsantrasyon, sosyalleşme ve gelişimine katkıda bulunuyor” dedi.

Related posts

Leave a Comment