Ergene Belediyesi 2022 Yılında da Vatandaşlarına Desteklerini Sürdürdü

Ergene Belediyesi sosyal belediyecilik ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. 2022 yılında gerçekleştirmiş olduğu sosyal yardımlar ile Ergene Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlarının yanında oldu.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Ergene Belediyesi her sene olduğu gibi 2022 yılında da ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olarak sosyal yardım desteklerini sürdürdü. Temel belediyecilik görevlerinin yanında ilçe sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların isteklerine cevap veren Ergene Belediyesi hayatın her alanında yer alıyor.

“Doğumdan Ölüme Kadar Vatandaşlarımızın Yanındayız”

Doğumdan ölüme kadar Ergene’de vatandaşlarımızın her zaman yanındayız diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene’de başı ağrıyandan da, dişi ağrıyanda da biz sorumluyuz. Sevgi Kenti Ergenemizde geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 2022 yılında da ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk olmaya da devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimizin kış döneminde ısınma ihtiyaçlarını karşılamak adına 204 ton kömür dağıtımı yardım desteğimiz olurken, 261 adet yeni doğan bebek paketi yardımında bulunduk. 26.800 sıcak yemek dağıtımı, 2.035 adet erzak yardımı, 1.435 adet okul çantası, 155 öğrencimize okul seti, 1.205 adet hasta bezi, 18.732 adet bebek bezi, 26 adet akülü sandalye, 120 kişiye fizyoterapi desteğinde bulunduk. Bunun yanı sıra ayrıca 2022 yılında 20.000 kişiye iftar yemeği verirken, 196 çocuğumuz sünnet ettirildi. Belediyemiz tarafından düzenlenen yaz okullarında 2022 yılında 210 öğrencimize hizmet verilirken, yine belediyemizin Kültür Merkezi binasında düzenlediği kurslarda 303 kişiye eğitim verildi” dedi.

Sosyal Belediyecilikte Öncüyüz

Sosyal Belediyecilik çalışmalarında öncü belediyelerden bir tanesiyiz diyen Ergene Belediye Başkan’ı Rasim Yüksel, “Oluşturmuş olduğumuz sağlık ambulansımız ve hasta nakil hizmet aracımız ile ilçemizdeki vatandaşlarımızı evlerinden alarak Tekirdağ, Çorlu, Lüleburgaz, İstanbul ve Edirne’de bulunan hastanelere götürüyor, hastanedeki tedavilerinin ardından vatandaşlarımızı yine evlerine teslim ediyoruz. 2022 yılında 103 vatandaşımızı Edirne’ye, 221 vatandaşımızı Tekirdağ’a, 217 vatandaşımızı Çorlu’ya, 10 vatandaşımızı Lüleburgaz’a ve 218 vatandaşımızı da İstanbul’da ki hastanelere götürdük ve hasta nakil aracımız ile 2022 yılında 66.264 kilometre yol yaptık. Ergene ilçemizde göreve geldiğimiz andan itibaren 7’den 70 tüm vatandaşımızın yanında olduk olmaya da devam ediyoruz. Ergene halkımızın en iyi şartlarda yaşamaları için gece gündüz demeden çalışıyor ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

Related posts

Leave a Comment