KTSO Üyeleri, “Kırsal Kalkınma Destekleri” hakkında ABİGEM Genel Müdürü Sinem Varan tarafından bilgilendirildi

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) üyelerine, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş. (ABİGEM) Genel Müdürü Sinem Varan tarafından “2022-2023 Başvuru Dönemi Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar” hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş. Genel Müdürü Sinem Varan “Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar” ile ilgili olarak şunları kaydetti:
“Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi’nde 2022-2023 Başvuru Dönemi 10 Şubat 2023 tarihinde sona erecek. Destek hibeye esas proje tutarı kapsamında %50 olup, Yeni tesis olan başvurularında 7.000.000 TL., Tamamlama yatırımları başvurularında 5.000.000 TL., Teknoloji yatırımları için ise 4.000.000 TL. destek verilecek.”

Düzenlenen programa katılan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası üyesi firmaların temsilcilerine Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş. Genel Müdürü Sinem Varan tarafından; “Tarımsal Ürünlerin İşlenmesi, Kurutulması, Dondurulması, Paketlenmesi ve Depolanması”, “Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar”, “Yenilebilir Enerji Kaynakları Kullanımına İlişkin Yatırımlar”, “Su Ürünleri Yetiştiriciliğine Yönelik Yatırımlar” ile “Hayvansal ve Bitkisel Orjinli Gübrenin İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanmasına Yönelik Yatırımlar” hakkında bilgiler verildi.

Related posts

Leave a Comment