EDİRNE MV.Fatma AKSAL, Muhalefetin Kömür İhalesi iddialarına yanıt

Edirne Milletvekili TBMM KEFEK Başkanı Fatma Aksal’dan, muhalefetin “kömür ihalesi” iddialarına yanıt 
“TBMM Genel Kurulu’nda CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın Kömür İhalesi ile ilgili iddialarda bulunmuştu. 
-Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mızın gerçekleştireceği kömür ihalesi Okan Gaytancıoğlu’nun iddia ettiği gibi tamamlanmış değildir. 19.01.2023 tarihinde başlamış ve süreç hala devam etmektedir.
-İhale şartnamesinde açıkça yer aldığı gibi iddia edilenin aksine kömürün 4.600 değil 5.000 kalori olması gerekmektedir.
-Gaytancıoğlu, ihalenin 3 ithalatçı firmaya verildiğini iddia etmektedir. Fakat mezkur ihaleye 17 Firma davet edilmiş 14 Firma teklif iletmiştir. Hem davet edilen hem teklif veren tüm firmalar YERLİ FİRMADIR.
-Ve son olarak ihalenin 330 Dolar fiyat üzerinden tamamlandığını iddia eden Okan Gaytancıoğlu, kesinleşmemiş bir ihale üzerinden bu rakamı nasıl nereden iddia etmektedir? Teklif olarak verilen bedellerin dahi 330 Doların çok altında olduğunu Bakanlığımız yaptığı bir açıklama ile kamuoyunun bilgisine sunmuştur.
Çamut at izi kalsın mantığı ile devletimizi kurumlarımızı yıpratmaya çalışmak siyaset ahlakını ayaklar altına almaktadır.”

Related posts

Leave a Comment