Büyük Birlik Partisi 30 yaşını AK Parti ziyaret ederek kutladı

AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül ve AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Mustafa Keskin ile Yönetim Kurulu, Çorlu İlçe Kadın Kolları Başkanı Neriman Çivici ve Yönetim Kurulu üyeleri Büyük Birlik partisi 30 yıl dönüm kuruluşu sebebiyle ziyarette bulundu.

“Büyük Birlik Partisi aynı çizgisini devam ettiriyor”

BBP’nin 30 yıldır sağduyuyla hareket ettiğini kaydeden BBP Çorlu İlçe Başkanı İsmail Ceylan, şöyle devam etti:

“Büyük Birlik Partisinin hedeflerinden biri de ‘büyük ve güçlü Türkiye’ idealiydi. Bu idealin gerçekleşmesi için ister Meclis’te ister Meclis dışında olsun, iktidarda kimin olduğuna bakmadan bu ideale hizmet eden kim varsa hep destek verdi. Bugün de Büyük Birlik Partisi aynı çizgisini devam ettiriyor. Cumhuriyet tarihinden bu tarafa baktığımızda büyüyen ve güçlenen bir Türkiye var. Ekonomik, siyasi, savunma sanayisi, sanayi, turizm anlamında, her anlamda büyüyen ve güçlenen bir Türkiye var. Enerji alanında atılan adımların hitama ermesi noktasında da Büyük Birlik Partisi, Cumhur İttifakı ile büyük bir gayretin ve ortak bir çalışmanın içerisinde.”

Partisinin, “i’la-yı kelimetullah” yani Türk ve İslam coğrafyasındaki bütün mazlumlara sahip çıkmak ve onların sesi olmak hedefiyle de hareket ettiğini bildiren BBP Çorlu İlçe Başkanı İsmail Ceylan, bu hedefin aynı zamanda 2018’de Cumhur İttifakı protokolünde de yer aldığını bildirdi.

BBP Çorlu İlçe Başkanı İsmail Ceylan, Türkiye’nin tüm dünya mazlumlarına en fazla yardımı yaparak bu hedefi gerçekleştirdiğini söyledi.

“Önceliğimiz sayın Cumhurbaşkanı’mızın tekrar seçilmesi”

BBP Çorlu İlçe Başkanı İsmail Ceylan, partisinin, Cumhur İttifakı’nın bir parçası olduğunu anımsatarak bundan sonraki yol haritalarına ilişkin şunları kaydetti:

“Seçimler inşallah 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Cumhur İttifakı’nda olduğumuz için bizim cumhurbaşkanı adayımız net, sayın Cumhurbaşkanı’mız. Milletvekili seçimlerinde de Büyük Birlik Partisi olarak Cumhur İttifakı çatısı altında kendi amblemimiz ve kendi adaylarımızla seçime katılmak arzusundayız. Önceliğimiz Sayın Cumhurbaşkanı’mızın tekrar seçilmesi ve Cumhur İttifakı’mızın da total olarak Meclis’te bugün sahip olduğu çoğunluğu koruması hatta mümkünse bunun üstünde, en azından mesela 360 sayısını geçmek lazım ki anayasa değişikliklerinde referanduma götürecek sayıya ulaşalım.” Bunun yanında arzumuz, BBP’nin güçlü bir grupla Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edilmesi olacaktır.” dedi.

Related posts

Leave a Comment