YULAFLI TEKİRDAĞ’IN ÜVEY EVLADI MI?

Yulaflı-Velimeşe bağlantı yolunun hali mahalle sakinlerinin tepkisini çekiyor. Mahalle sakinleri, bozuk ve bakımsız görüntüsüyle dikkat çeken yolun yapılması için yetkilileri göreve davet ediyor.

Çukurlarla adeta köstebek yuvalarını andıran Yulaflı-Velimeşe bağlantı yolu, sürücülerin yanı sıra vatandaşların da kabusu olmaya başladı.Yolda ulaşım güçlüğü çektiklerini ve araçların maddi zarara uğradığını belirten vatandaşlar, yolun kısa sürede yapılmasını talep ediyor.

Yetkilileri göreve davet eden vatandaşlar, “Yollar o kadar bozuk ve bakımsız ki aracımızla yoldan geçmek istemiyoruz. Araçlarımızda maddi hasar oluşuyor. Mahallemizde okul yok. Çocuklarımız taşımalı sistemle Velimeşe’ye okula gidiyor ve araçlar bu yolu kullanmak zorunda kalıyorlar. Bozuk yol yüzünden her an kaza riskiyle karşı karşıyalar ve çocuklarımızı okula gönderirken endişeleniyoruz. Sürekli bu tedirginliği yaşamak zorunda kalıyoruz. Bizlerde ihtiyaçlarımız için sürekli Velimeşe’ye gitmek zorunda kalıyoruz ve bu bağlantı yolu bizler için çok önemli. Sürekli kullandığımız alternatifsiz bir yol. Yulaflı Mahallesi gerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden gerekse Ergene Belediyesinden üvey evlat muamelesi görüyor. Yol Büyükşehir Belediye’sinin sorumluluğunda olsa dahi Ergene Belediyesi ön ayak olarak bu sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. Bizim talebimiz Yulaflı-Velimeşe bağlantı yolunun ivedilikle Tekirdağ’ımıza yakışır bir şekilde yapılmasıdır. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’ı ve Ergene Belediye Başkanımız Sayın Rasim Yüksel’i göreve davet ediyoruz” diye konuştular.

Related posts

Leave a Comment