Hüseyin Zati Yörüker, 26. ölüm yıldönümünde anıldı

Keşan’ın Merhum belediye başkanlarından 4. Belediye Başkanı Hüseyin Zati Yörüker, ölümünün 26. yıldönümünde 3 Şubat 2023 Cuma günü mezarı başında anıldı. 

Keşan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen tören, saat 11.00 sıralarında başladı ve Yörüker’in Asri Mezarlık’ta bulunan mezarı başında gerçekleştirildi.

Törene; Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Yörüker Ailesi katıldı.

Törende konuşan Balcı, Merhum Belediye Başkanı Hüseyin Zati Yörüker’i 26. ölüm yıldönümünde anmak için Keşan Belediyesi, ailesi ve sevenleri ile birlikte toplandıklarını ifade ederek, “Keşan’ımızın 4. Belediye Başkanı Hüseyin Zati Yörüker’i hizmetleriyle herkes hatırlar. Zati Yörüker Başkanım da 3 Şubat 1997 yılında vefat etmiştir. Yörüker, 1929-1930 ve 1934-1946 yılları arasında olmak üzere 3 dönem Keşan Belediye Başkanlığı yapmıştır. Zati Yörüker, Keşan’ımıza yaptığı hizmetlerle Keşanlılar tarafından sevilip sayılan bir belediye başkanıydı. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına da bir kez daha sabır ve başsağlığı diliyorum. Eski başkanlarımızı mezarları başında anma törenleri düzenleyerek şükranlarımızı dile getirme geleneğini devam ettiriyoruz. Keşan belediye başkanlarına sahip çıkıyor. Her belediye başkanı hizmet için yola çıkar. Herkesin gönlü iyi şeyler yapmak için atar. Bütün katılımcılara merhum yörükler ve ailesi adına çok teşekkür ediyorum. Merhum belediye başkanımız Keşan’a yıllarını vermiş. Onuruyla Keşan’a hizmet etmiş. Geride bıraktıklarına Allah uzun ömürler versin. Hüseyin Zati Yörüker’e Allah’tan rahmet diliyorum, nur içinde yatsın.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Keşan Belediyesi İmam Hatibi Ali Gücüyener tarafından dualar okundu.

Katılımcıların Yörüker ve aile mezarlığına ellerindeki karanfilleri bırakmasının ardından tören sona erdi.

Related posts

Leave a Comment