KAR TEMİZLEME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çerkezköy Belediyesi, bölgede etkili olan kar yağışı öncesinde gerçekleştirdiği solüsyon çalışmalarının ardından, kent merkezi ve mahallelerinde kritik noktalarda gerçekleştirdiği kar küreme ve tuzlama çalışmalarıyla karla mücadeleyi sürdürdü.

Meteoroloji’den yapılan uyarıların ardından kar yağışı Çerkezköy de etkisini gösterdi. Yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlarımızın olumsuz yönde etkilenmemesi için oluşturulan karla mücadele ekipleri, çalışmalarına 24 saat esasına göre devam ediyor.

SOLÜSYON VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI

Bölgemizi etkisi altına alan soğuk hava nedeniyle kentimiz genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına ekiplerimiz yine görevinin başındaydı. Zabıta Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimiz, cadde ve sokaklarımızda ring atarak gerçekleştirdikleri kontroller sonucu önlem alınması ya da olumsuzluk yaşanması muhtemel noktaları Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekiplerimize bildirdi. Kar yağışı öncesinde kentimiz genelinde solüsyon çalışması yapan ekiplerimiz, daha sonra kritik noktalarda tuzlama çalışmalarını sürdürdü.

EKİPLERİMİZ 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞIYOR

Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü, 4 adet tuzlama makinesi, 1 adet solüsyon tankı, 3 adet kar küreme aracı, 4 adet kepçe, 4 adet kamyon ve 2 adet de greyder ile 67 personelden oluşan kışla mücadele ekibi ile şehir merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerimizde çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın kar yağışından olumsuz yönde etkilenmemeleri için ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışmalarına devam ediyor.

Related posts

Leave a Comment