Ergene Halkı Deprem Bölgesi İçin Tek Yürek Oldu

Ergene Belediyesinin Ergene Kaymakamlığı koordinesinde depremzedeler için başlatmış olduğu yardım kampanyasında Ergene’deki vatandaşlar depremzedeler için tek yürek oldu.

Ülkemizi büyük bir üzüntü içine sokan Kahramanmaraş depremi ve bu depremden etkilenen 10 il için Ergene Belediyesi Ergene Kaymakamlığı koordinesinde yardım kampanyası başlattı. Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasında depremzedelerin en çok ihtiyaç duyduğu eldiven, mont, bot, bere, çocuklar için kışlık giysi, ısıtıcı, yatak, battaniye, gıda kolisi, çocuk bezi, kadın ped ve temizlik hijyen malzemelerinin toplanılmasına başlanıldı. Yardım çağrısını duyan vatandaşlar kısa süre içinde Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasına yardım kolilerini getirmeye başladı.

Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasında Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Albayraktar, görevli belediye personelleri ve gönüllü vatandaşlar gece yarısına kadar gelen yardım malzemelerini teslim aldı.

Depremzedeler için tek yürek olan Ergene’de ki vatandaşlar çok güzel bir yardımlaşmanın örneklerini sergiledi. Gece geç saatlere kadar akın akın Kültür Merkezine vatandaşlar yardım malzemelerini teslim etti.

Gün birlik günü, bu zor günleri hep birlikte el ele vererek atlatacağız diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ülkemizde ki depremin yaralarını sarmak için, tek yürek olan dondurucu soğuk havada gece geç saatlere kadar Kültür Merkezi binamıza gelerek yardımlarını getiren vatandaşlarımıza, gelen ürünleri ayrıştırarak kolileyen belediye personellerimize ve gönüllü vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın desteği, birlik beraberlik ruhu ve dayanışma seferberliği ile bu zor süreci hep birlikte aşacağız. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Related posts

Leave a Comment