Ergene Belediyesi Deprem Bölgesine 4 Yardım Tırı Yolladı

Ergene Belediyesi Ergene Kaymakamlığı ve AFAD Koordinesinde deprem bölgesine gönderilmek üzere başlatmış olduğu yardım kampanyasında afet bölgesine 4 yardım tırı gönderdi.

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren Ergene Belediyesinin Ergene Kaymakamlığı ve AFAD Koordinasyonunda afet bölgesine gönderilmek üzere toplamaya başladığı, eldiven, mont, bot, bere, çocuk kışlık giysisi, ısıtıcı, yatak, battaniye, gıda kolisi, çocuk bezi ve temizlik hijyen malzemelerinden oluşan 4 yardım tırı deprem bölgesine gönderildi.

Depremin yaralarını hep birlikte saracağız diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Depremzede vatandaşlarımız için başlatmış olduğumuz yardım kampanyasına Ergeneli vatandaşlarımız büyük destek verdi. Onların yardımları ve destekleri sonucunda afet bölgesine 4 yardım tırı yolladık. Gelen diğer yardımlarla birlikte afet bölgemize yardım tırlarımızı yollamaya devam edeceğiz” dedi.

7’den 70’e Herkes Destekte Bulunuyor

Ergene’de 7’den 70’e herkesin depremzedeler için tek yürek olduğunu belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene olarak büyük bir kenetlenme büyük bir dayanışma sağlamış bulunmaktayız. Annesi ile birlikte yardım malzemelerinin ayrıştırılıp paketlenmesi için gelen Feyza kızımız küçük elleri ile bizlere destek olurken, Rüzgar evladımızda kumbarasında biriktirdiği harçlıklarını depremzedeler için bağışladığını, yaşlı teyzelerimizin ve amcalarımızın karınca kararınca desteklerini görüyoruz” dedi.

Bu Zor Günleri Hep Birlikte Atlatacağız

Depremin yaşandığı ilk günde Tekirdağ AFAD Gönüllüleri ve Belediye Personellerinin de deprem bölgesinde olduğunu belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene, Velimeşe, Çorlu ve Kapaklı’dan oluşturulan AFAD Gönüllülerimiz ve içlerinde Ergene Belediye Personellerimizin de bulunduğu gönüllü personellerimiz şu an afet bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarına yardım ediyorlar. El ele vererek bu zor günleri hep birlikte atlatacağız inşallah” dedi.

Ergene Halkımıza Çok Teşekkür Ediyorum

Ergene halkına desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Yardım malzemelerin toplanmasına destek veren vatandaşlarımıza ve bununla birlikte bu malzemelerin ayrıştırılıp paketlenmesinde gönüllü olarak çalışan Ergene halkımıza yürekten teşekkür ediyorum. Depremzedeler için destekler çığ gibi büyüyor. Yardım çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Yaralarımızı hep beraber sarıp birlikte iyileşeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment