Kırklareli ile Babaeski Oda ve Borsaları, Deprem Bölgesi’ne Yardım Elini Uzattı

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli Ticaret Borsası, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası ile Babaeski Ticaret Borsası’nın hazırladığı “Temel İhtiyaç Malzemeleri”nden oluşan Yardım Tırı, deprem bölgesine gitmek üzere 08 Şubat 2023 Çarşamba günü yola çıktı.

Deprem bölgesine hareket eden Yardım Tırı’nda; Kuru Gıda Maddeleri, Elektrikli-Tüplü Isıtıcılar, Kullanılmamış Giysiler, Bot, Mont, Battaniye, Yorgan, Yastık, Çocuk Bezi, Hijyen Malzemeleri, Temizlik Malzemeleri gibi temel ihtiyaç maddeleri yer aldı.

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Yardım Kampanyamıza katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum”

Herkesi deprem bölgesine yardım yapmaya davet eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Depremzedelerimizin yanların da olduğumuzu, acılarını paylaştığımızı göstermek ve yaralarını bir nebzede olsa sarabilmek adına; Kırklareli Ticaret Borsası, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası ve Babaeski Ticaret Borsası ile birlikte seferber olduk. Depremin gerçekleştiği andan itibaren Odalar olarak başta üyelerimiz olmak üzere tüm halkımıza ulaşarak yardım kampanyamıza destek istedik. Depremzedelerimize yardım eli uzatmak için odalarımızda oluşturmuş olduğumuz koordinasyon merkezlerimiz ile çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bu kampanya kapsamında toplanan yardım malzemelerinin yer aldığı Yardım Tırı’mız yola çıktı. Yardımlarımız bundan sonra da devam edecek. Elimizden geldiği kadarıyla deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalışacağız. Allah böyle felaketleri bir daha göstermesin. Deprem bölgesinde yaşayan herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaralılarımıza acil şifalar, hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyorum.

Deprem haberinin alınmasından itibaren seferber olarak desteklerini esirgemeyen ve depremzedelerimizin yaralarını sarmaya bir nebze de olsa katkıda bulunmak için büyük çaba sarfeden Oda ve Borsa Başkanlarımıza, üyelerimize ve tüm halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemize has bu birlik ve beraberliğimizi yüce Rabbim muvaffak eylesin.”

Related posts

Leave a Comment