Ergene Belediyesi Depremde Yaralanan Yaşlı Çifti Kızlarına Kavuşturdu

Adıyaman’da depremde eşiyle birlikte enkaz altında kalarak yaralanan yaşlı aileyi Ergene Belediyesi hasta ambulansı ile İstanbul havaalanından alarak Çorlu’da bulunan kızlarının yanına getirdi.

6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük depremde etkilenen 10 il den biri olan Adıyaman’da yaşlı aile depremde enkaz altında kalarak yaralandı. Başı yarılan ve beli kırılan 75 yaşındaki İlgin çifti Çorlu’da bulunan kızları Ayşe Toktamış’ın yanına gitmek için Diyarbakır havaalanından İstanbul havaalanına getirildi. İstanbul havaalanından da Ergene Belediyesi kendine ait hasta ambulansı ile İlgin çiftini alarak Çorlu’da bulunan kızları Ayşe Toktamış ve damadı Hacı Ali Toktamış’ın yanına getirdi. Tedavileri yapılmak üzere yaşlı çift Çorlu’da özel bir hastaneye yatırıldı.

Yaşanılan depremde afetzedelerin yaralarını sarmak için Ergene Belediyesi olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Tüm kalbimizle depremzedelerin yanındayız, elimizden ne geliyorsa daha fazlasını yapmak için çalışıyoruz” dedi.

Depremzedeler İçin Tüm İmkanlarımızı Seferber Ettik

Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 7.7 ile 7.6 şiddetindeki iki büyük depremle ülkemizi yasa boğan bu büyük felaketten dolayı ülke olarak büyük bir üzüntü içindeyiz. Bu büyük depremde etkilenen 10 il den biri olan Adıyaman’daki depremde enkaz altında kalarak başından yaralanan Mehmet İlgin ve belinden yaralanan Elif İlgin ailemizi İstanbul havaalanından Belediyemize ait hasta ambulansı ile alarak komşu ilçemiz olan Çorlu’da ki kızları Ayşe Toktamış’ın yanına getirdik. Ailemiz tedavileri yapılmak üzere özel bir hastaneye yatırıldı. Ergene Belediyesi olarak depremzedelerimiz için tüm imkanlarımızı seferber ettik. El ele vererek bu zor günleri hep birlikte atlatacağız inşallah. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment