Depremde Vefat Edenler İçin Ergene Belediyesi Mevlit Okuttu

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve sadece çevresindeki 10 ili değil tüm ülkemizi yasa boğan 7.7 ve 7.6’lık depremde hayatını kaybedenler için Ergene Belediyesi mevlit okuttu.

Ulaş Mahallesi’nde yer alan Çamlık Camii’nde Cuma namazı öncesinde depremde hayatını kaybedenler için Ergene Belediyesi mevlit okuttu. Mevlit programına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri de katıldı.

Mevlitte Kur’an-ı Kerim okunarak depremde yaşamını yitirenler için dualar edildi. Mevlit sonrası vatandaşlara pilav ve ayran ikramında da bulunuldu.

Deprem bölgesinden depremzedelerin Ergene’ye de geldiğini kaydeden Başkan Yüksel, “Deprem bölgesinden ilçemize gelen ailelerimizi ziyaret ediyoruz. Ekiplerimiz tüm taleplerini karşılamak, ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalarını sürdürüyor. Bölgemizden gelen depremzedeleri daha fazla mağdur etmemek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” dedi.

Başkan Yüksel depremin ardından tek yürek olarak yaraları sarma adına dayanışma içerisinde olan Ergene halkına da duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür etti.

Related posts

Leave a Comment