6 KONTEYNER EV DAHA AFET BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlarımız için başlatılan yardım kampanyası kapsamında 6 konteyner ev tırlarla Hatay’ın Samandağ ilçesine gönderildi.

YARDIM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Yardım kampanyası kapsamında bugüne kadar 12 tır dolusu acil ihtiyaç malzemesinin deprem bölgesine gönderildiğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bunun yanı sıra daha önce 7 adet konteyner ev ile 2 adet çiftli seyyar prefabrik tuvalet Hatay’ın Defne ilçesine gönderilmişti. Dün de 6 konteyner evimiz Hatay’ın Samandağ ilçesine gönderildi. Ayrıca Çerkezköy Belediyesi öz kaynakları ile konteyner evlerde kullanılmak üzere imal edilen sobalar da acil yardım malzemeleri ile birlikte afet bölgesine gönderildi” diye konuştu.

GİYİM VE MOBİLYA-BEYAZ EŞYA MAĞAZALARI OLUŞTURDUK

Depremzede vatandaşlarımız için başlatılan yardım kampanyasının devam ettiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Vatandaşlarımızdan gelen yardım malzemelerini tırlarla afet bölgesine göndermeye devam ediyoruz. Bir yandan da kentimize gelen depremzede vatandaşlarımız için Atatürk Kültür Merkezi’nde giyim mağazası, 29 Ekim Spor Salonumuzda da mobilya ve beyaz eşya mağazası oluşturduk. Çerkezköylü hemşerilerimizin bizlere ulaştırdığı mobilya, beyaz eşya, kıyafet, battaniye vb. ihtiyaç malzemelerini kentimize gelen depremzede vatandaşlarımızın kaldığı evlere ulaştırıyoruz” dedi.

DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Meydana gelen deprem felaketinin çok büyük olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu felakete Çerkezköy’den destek olan tüm hemşerilerime, bu dayanışma ruhunu gösteren tüm vatandaşlarımıza minnet ve şükran duygularımı iletiyorum. Göçük altında kalarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza da bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Milletimizin ve ülkemizin başı sağ olsun. İnşallah, bu felaketin yol açtığı tüm yaraları hep birlikte saracağız” ifadelerini kullandı.

YARDIM TOPLAMA NOKTALARIMIZ

Deprem bölgesi için başlatılan yardım kampanyasının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak AFAD koordinatörlüğünde başlattığımız yardım kampanyası kapsamında vatandaşlarımız yardımları 7 farklı toplama noktasına getirebilirler. Yardım toplama noktalarımızdan Çerkezköy Belediyesi Ana Hizmet Binası haftanın 24 saat açık olacaktır. Vatandaşlarımız ayrıca Çerkezköy Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür, Sanat ve Eğitim Merkezi, Kızılpınar Kültür, Sanat ve Eğitim Merkezi, Bağlık Mahalle Evi ve Veliköy Mahalle Evi noktalarına da saat 22:00’a kadar yardımlarını ulaştırabilirler” açıklamalarında bulundu.

Related posts

Leave a Comment