Başkan Yüksel Ergeneye Gelen Depremzede Ailelere Ziyaret Etti

 Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, tüm Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş depremlerinin ardından Ergene ilçesindeki yakınlarının yanına gelen depremzede aileleri ziyaret ederek yalnız bırakmadı.

Deprem bölgesinden gelen ve başta Velimeşe Mahallesi olmak üzere ilçenin çeşitli mahallelerindeki eş dost, ve akrabalarının yanına yerleşen depremzede aileleri bir an olsun yalnız bırakmayacaklarını, sevgi kenti Ergene’nin sıcaklığını her daim hissettireceklerini kaydeden Başkan Yüksel, “Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından depremden etkilenen bazı vatandaşlar ilçemizdeki akrabalarının yanına geldiler. Deprem bölgesinden ilk anda 20’den fazla depremzede Velimeşe Mahallemize geldi. Mahalle muhtarlarımızla görüşmeler yaptık. Ergenemize gelen depremzedeler ile ilgili olarak ihtiyaçlarının karşılanması noktasında belediyemizin mutlaka bilgilendirilmesini talep ettik. Eğer yakınlarının yanına yerleşen depremzedeler konusunda bilgi verilirse Ergene Belediyesi olarak elimizden gelen tüm imkanları seferber etmeye hazırız” dedi.

Ergene’ye gelen depremzedelerle görüşen Başkan Yüksel, “Adıyaman’dan depremin etkilediği diğer şehirlerimizden Ergenemize gelen depremzedelerimiz var. Şu anda zor ve sıkıntılı bir süreç yaşıyorlar. Biz de bu zor süreçte depremzedelerin yanında yer almak için tüm birimlerimizle ve tüm imkanlarımızla yanlarındayız. İnşallah bu zor süreci hep birlikte atlatacağız. Yaralarımızı birlikte saracağız” diye konuştu.

Ergene Belediyesi olarak depremin ilk anından itibaren bölgeye iş makinesi, araç, gereç ve personel ile duyarlı Ergene halkının yardımları ile toplanan malzemeleri ulaştırdıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Ergene halkımıza teşekkür ediyorum. Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Related posts

Leave a Comment