Ergenede Sevgi Köprüsü Kuruldu

Deprem bölgesinden Ergene’ye gelen aileler için Ergene’de Sevgi Köprüsü kuruldu.

Ergene Belediyesi deprem bölgesinden Ergene ilçesine gelen depremzede aileler için Sevgi Köprüsü Kuruluyor adı altında kampanya başlattı. Başlatılan kampanya dahilinde depremzede ailelerin, beyaz eşya, yatak ve baza, mobilya, ev tekstili, mutfak malzemesi, banyo malzemesi, elektrikli ev aletleri gibi ihtiyaç malzemelerinin toplanması çağrısında bulunuldu.

Ergene ilçesinde evlere yerleştirilen ailelerin ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda toplanan malzemelerin Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasına getirilmesi gerektiği belirtildi.

Depremzede ailelerimizin yaralarını hep birlikte saracağız diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergenemize deprem bölgesinden gelen ailelerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda Ergene’de Sevgi Köprüsü Kuruluyor adı altında kampanya başlattık. Bu kampanyada ilçemize gelerek evlere yerleşen depremzede ailelerimizin evlerinde ki ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyoruz. Kısa bir süre önce başlattığımız kampanyamıza Ergene halkımız yardımları ile destekte bulunmaya başladı” dedi.

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren Ergene Belediyesi olarak depremzede aileler için tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ülkemizi derin bir üzüntüye sokan depremin ardından depremzedeler için ilçemizden Ergene halkımız tarafından toplanan gıda, giyim, ısınma gibi bir çok yardımı tır ve kamyonetlerle deprem bölgesine gönderdik. Yine belediyemize ait iş makineleri ile arama kurtarma ekiplerine destek için deprem bölgesine gönderdik. Ergene Belediyesi gönüllü personellerimiz Afad ekiplerime destek ve depremzede vatandaşlarımıza yardım amaçlı deprem bölgesine gitti. Depremden ilçemize gelen ailelerimize barınma yardımlarımızda oluyor. Bu zor günleri el ele vererek hep birlikte atlatacağız. Ergene Belediyesi olarak ilçemize gelen depremzede ailelerimizi mağdur etmemek için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Related posts

Leave a Comment