Süleymanpaşa Belediyesi kursiyerleri depremzedeler için kıyafet dikiyor

Süleymanpaşa Belediyesi Giyim Teknolojileri kursiyerleri, kursta öğrendikleri bilgileri depremzedeler için uygulamaya döküyor. Kursiyerler, gönüllü olarak depremzedelere kıyafet dikmeye başladı.

6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizi vuran iki büyük deprem felaketinin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu ve deprem bölgesine her ilden TIR’lar dolusu yardım gönderilmeye başlandı. Süleymanpaşa Belediyesi de başta Mobil Aşevi olmak üzere tüm imkânları ile afet bölgesine destek veriyor.

KURSİYER KADINLAR GÖNÜLLÜ OLDU

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından açılan Giyim Teknolojileri Kursunda eğitim alan kursiyer kadınlar, öğrendikleri bilgileri konuşturarak tamamen gönüllülük esası ile depremzedeler için kışlık kıyafet, eşofman, atkı-bere, patik, battaniye gibi tekstil ürünleri üretmeye başladılar. Bir haftadır kendi ailelerinden fedakârlık ederek depremzedeler için çalışan gönüllü kursiyer kadınlar, kolilerce kıyafet dikti.

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Süleymanpaşa Belediyesi Kış Okulları kapsamında yetişkinlere yönelik açılan, Kişisel Gelişim ve Meslek Edindirme Kursları arasında yer alan Giyim Teknolojileri Kursunda 2 sınıfta toplam 60 kursiyer eğitim alıyor. Kursiyerlerin tamamı dönüşümlü olarak atölyeye girerek depremzedeler için üretim yapıyor.

DİKİLEN KIYAFETLER DEPREM BÖLGESİNEGÖNDERİLECEK

Dikilen kıyafetlerin AFAD’a ulaştırılarak deprem bölgesine gönderileceğini ifade eden Giyim Teknolojileri Eğitmeni Şenay Batı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Süleymanpaşa Belediyemiz ve Tekirdağ Halk Eğitim Merkezimiz işbirliği ile hayata geçirilen kursumuzda, ev hanımlarımıza biçki, dikiş gibi çeşitli eğitimler veriyor ve bir meslek kazanmalarına önayak olmaya çalışıyoruz. Kursumuz devam ederken yüreğimizi yakan deprem haberini aldık. Kursiyerlerimiz gönüllü olarak depremden zarar gören insanlarımız için kıyafet dikmek istediklerini bize ilettiler. Aralarında para topladılar. Ellerindeki kumaşları getirdiler. Bir hayırsever işadamımızdan da kumaş tedarik ettik ve çalışmalara başladık. Kursiyerlerimizin tamamı gönüllü olarak bu faaliyete katılıyor. Atölyemizin imkânları ölçüsünde dönüşümlü olarak üretim yapıyorlar. Bebekten yetişkine kadar her yaş için çeşitli kışlık kıyafetler, eşofman takımları, atkı-bere gibi giyim ürünlerinin yanında battaniye de ürettik. Bir haftada hatırı sayılır miktarda kıyafet hazırladık. Bunları AFAD ile depremzedelerimize ulaştıracağız. Kursiyerlerimizin eline, yüreğine, emeğine sağlık. Başta Süleymanpaşa Belediyemiz ve Halk Eğitim Merkezimiz olmak üzere, destek veren herkese de öğrencilerim adına teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

Related posts

Leave a Comment