Ergene Belediyesi Miraç Kandilinde Mevlid-i Şerif Okuttu

Ergene Belediye Başkanlığı Miraç Kandili dolayısıyla Cumhuriyet Mahallesi Abdulkadir Geylani camiinde mevlid-i şerif okuttu.

Ergene Belediye Başkanlığı Miraç Kandili dolayısıyla Cumhuriyet Mahallesi Abdulkadir Geylani camiinde akşam namazı ile yatsı namazı arasında Mevlid-i şerif okuttu. Okunan Mevlid’-i şerif’in ardından cami cematine kandil simidi ikramında bulunuldu.

Ergene Belediyesi olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Miraç kandilinde Ergene halkı ile bir arada olduklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Allah’ın rahmet ve mağfiretinin bol bol ihsan edildiği Miraç Kandilinde Ergene halkımızla yine bir aradayız. Edilen duaların ve tövbelerin kabul gördüğü, yüreklerin nurla dolduğu, Yüce Mevla’nın sonsuz affından, merhametinden ve iyiliğinden bol bol yararlandığımız bu kutsal gecenin vesilesiyle birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın güçlenmesini sağlıyoruz. Ergene Belediyesi olarak geleneğimizi bozmadan geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda Miraç Kandili gecesinde Ergeneli vatandaşlarımızla bir aradayız. Bu mübarek gecede Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalara diliyorum. Rabbin ülkemize böyle büyük felaketlerden korusun. Gönül birliğiyle bu gece hürmetine, tüm duaların Allah katında kabul olmasını diliyorum” dedi.

Related posts

Leave a Comment