Ergene Belediyesi Günlük 130 Ton Çöp Topluyor

Daha iyi bir gelecek ve daha temiz bir Ergene için çalışmalarını sürdüren Ergene Belediyesi ilçe genelinde günlük toplam 130 ton çöp topluyor.

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı olan ekipler İlçede temizlik çalışmalarına devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayan temizlik çalışmaları gece yarılarına kadar devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçede günlük 130 ton çöp topluyor. Bunu yanında ayrıca Ergene ilçesinde bulunan 17 mahalledeki 4158 adet çöp konteynerıda belirlenen periyotlar halinde boşaltılıyor.

Halkımızın daha temiz bir Ergenede yaşamaları için temizlik çalışmalarımızı yoğun tempoda sürdürüyoruz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Yerel yönetimlerin en önemli görevlerinden biri olan Temizlik çalışmaları Ergene’de 7/24 kesintisin bir şekilde devam ediyor. Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekipler her gün sabahın ilk ışıklarında mesailerine başlıyor. Ergene’de ki 17 mahallede de mıntıka temizliğinde bulunan ekiplerin yanı sıra ayrıca oluşturulan diğer ekipler de çöp konteynırlarında biriken çöpleri alıyor. Titizlikle sürdürülen temizlik çalışmaları kapsamında Ergene yeni güne temiz bir şekilde hazırlanıyor. Ergene’de kurulan semt pazarlarının temizliğinden de sorumlu olan ekipler akşam pazarın toplanmasının ardından detaylı yıkama, dezenfekte ve çöp temizleme çalışmalarında bulunuyor” dedi.

Ergene halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu ve temizlik konusunda titiz olduklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Temizlik ekiplerimiz sadece çöp toplama ve süpürme işlemi yapmıyor ilçe genelinde farklı hizmetler ile belirlenen program dahilinde gece gündüz çalışıyor. Çalışanlarımız sadece cadde ve sokakların süpürülmesi ile kalmayıp gerek bölge denetimi gerekse vatandaşlarımız tarafından gelen talepler doğrultusunda rutin olarak çöp toplama siteminde oluşacak aksaklıkların ve kötü görüntülerinde önüne geçmektedir. Halkın kullanımına açık olan mesire ve piknik alanlarında oluşan çöpleri de ekiplerimiz topluyor” dedi.

Related posts

Leave a Comment