Belediye atölyesinde depremzedeler için mobil enerji ve iletişim istasyonu yaptılar

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü, kendi bünyesindeki atölyelerde, belediye imkânları ile deprem bölgelerinde kullanılmak üzere mobil enerji ve iletişim istasyonu yapıyor.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından büyük hasar alan deprem bölgelerinde incelemelerde bulunmuş, belediye olarak yaraların sarılması, acil ihtiyaçların karşılanması için neler yapılabileceğine dair tespitlerde bulunmuştu. Görevi başına dönen Yüksel, vakit kaybetmeden bölgede en büyük ihtiyaçlardan biri olan elektrik ve iletişimle ilgili çalışmalara başlanması talimatını vermişti.

BELEDİYE İMKÂNLARI İLE ÇOK AMAÇLI ARAÇLAR ÜRETİLİYOR

Başkan Yüksel’in talimatları doğrultusunda harekete geçen Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, belediyenin atölyelerinde kendi kaynakları ile Mobil Enerji ve İletişim İstasyonu adı verilen, içerisinde aynı anda 18 mobil cihazın şarj edilebileceği kilitli şarj üniteleri, aydınlatma tertibatı, sesli anons sistemi, telsiz donanımı, güneş enerjisi panelleri ve jeneratör bulunan römork şeklinde araçlar tasarlayarak üretime başladı.

Tamamen belediyenin imkânları ile üretilen istasyonlar deprem bölgesine gönderilecek ve bu bölgelerde depremden etkilenen vatandaşlara hizmet verecek. Mobil istasyonlar deprem bölgesine gönderildikten sonra da üretilmeye devam edilecek ve Süleymanpaşa’nın merkez ve kırsal mahallelerinde de kullanıma sunulacak.

YÜKSEL PROJE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Süreci başından sonuna kadar yakından takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemizin yaşadığı büyük afetin ardından, Süleymanpaşa Belediyesi olarak tasarladığımız ve imalatını atölyemizde yaptığımız Mobil Enerji ve İletişim İstasyonu araçlarımız, afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek. İhtiyaç sayısına göre afet bölgesine göndereceğimiz araçların üretimine, şehrimizin merkez ve kırsal mahallelerinde kullanmak üzere de devam edeceğiz,” ifadelerine yer verdi.

“DEPREMİN YARALARINI EL ELE BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Mobil Enerji ve İletişim İstasyonlarında bulunan donanımlar hakkında bilgi veren Yüksel, “Olası afetlerde vatandaşlarımızın kesintisiz iletişim sağlayabileceği elektrik enerjisi ve telefon şarj istasyonunun bulunduğu araçlarımız; aynı zamanda sahip olduğu telsiz donanımı ile ekiplerle gerekli koordinasyonunun sağlanmasına, alan aydınlatmasına, sesli anons tesisatı sayesinde duyuruların yapılabilmesine ve arama kurtarmada acil lazım olan alet edevatın bulundurulması gibi birçok ihtiyaca cevap verecek. Mobil aracın imalatında kullandığımız malzemeler birçok hayırseverimizin katkısıyla elde edildiğinden tüm hayırseverlerimize şehrim adına şükranlarımı sunuyor, büyük bir özveriyle çalışarak kısa sürede araçları hazır hale getiren çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Depremin yaralarını milletçe el ele ve hep birlikte, en kısa sürede sarmak üzere elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz,” ifadelerine yer verdi.

Related posts

Leave a Comment