Ergene Belediyesi Afetzede Ailelere Tahsis Edilen Evlerin Bakımını Yapmaya Devam Ediyor

Deprem bölgesinden Ergene İlçesine gelen afetzede ailelere tahsis edilen evlerin boya, badana ve temizliklerini Ergene Belediyesi yapmaya devam ediyor.

6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından yaşanılan büyük felaket sonrası deprem bölgesinden Ergene ilçesine akrabalarının yanına yüzlerce afetzede vatandaş geldi. Afetzede ailelerin giyinme ve erzak gibi birçok ihtiyaçlarının karşılanması için Ergene Belediyesi seferber olurken bunun yanında ayrıca,  afetzede ailelerin barınma konusunda da kendilerine tahsis edilen evlerin boya, badana, tamir, tadilat işlerini de Ergene Belediyesi yapmaya devam ediyor.

Deprem bölgesinden Ergene ilçesine gelen afetzede vatandaşları mağdur etmemek için Ergene Belediyesi olarak canla başla çalıştıklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Biz Covid-19 salgın döneminde de böyleydik. Belediye personellerimizin bir kısmı Kültür Merkezi Binamızda yardımsever vatandaşlarımızın getirdiği ürünleri koliliyor, diğer taraftan başka ekiplerimiz de Ergene ilçemizde afetzede ailelere tahsis edilen evlerin boya, badana, tamir ve tadilatlarını yapıyor” dedi.

6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6’lık şiddetindeki depremlerin ardından Ülke olarak büyük bir felaket yaşadıklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binamızda oluşturulan gıda bankamız ve giyim mağazamızda deprem bölgesinden Ergene ilçemize gelen afetzede ailelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda büyük bir çalışma başlattık. İlçemize gelen afetzede ailelerimizin ihtiyaçlarını Kültür Merkezi Binamızda toplanan ürünlerle karşılıyoruz. 6 Şubat tarihinde yaşanılan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Related posts

Leave a Comment