MALKARA BELEDİYESİ MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre 1 Mart 2023 Çarşamba günü saat 16.00’da Mart Ayı Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Belediye Meclis Salonunda Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.

Mart Ayı Meclis Toplantısının öncesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Malkara Belediye Meclisini ziyaret ederek, belediye meclis üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Mart Ayı Meclis Toplantısı; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulmasının ardından açılış konuşması, yoklama ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başladı.

Gündemin 1. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Maliye Hazinesine Devir hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 5 Yıllık İmar Programı (Malkara Merkez) hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 5 Yıllık İmar Programı (Balabancık, Sağlamtaş, Kozyörük) hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Alışık Mahallesi 155 Ada 1 Parselde Uygulama İmar Planı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün Ödül Verilmesi İle İlgili Yönetmelik hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün 2023 Yılı Ücret Tarifesi Güncelleme hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğünün Borçlanma hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı 1. maddesinde yer alan Park ve Bahçeler Müdürlüğünün protokol hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı 2. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Bilirkişi Seçimi hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyeleri tarafından verilen önergeler ile “ Camiatik Mahallesi Leylak Pınar Caddesi isminin Alparslan Türkeş Caddesi olarak değiştirilmesi” ve “Gazibey Mahallesi Yavuz Sokak, Sancar Sokak, Yılmaz Sokak ve Bilgin Sokak arasında kalan park alanının isminin Fırat Yılmaz Çakıroğlu olarak değiştirilmesi” önergeleri meclise sunulmuştur.

Meclise verilen önergeler oybirliği ile kabul edildi.

Related posts

Leave a Comment