MEYDAN PROJESİ İNŞAATI YÜKSEK STANRTLARDA DEVAM ETMEKTEDİR

* Küçük Bir Alanda Yaşanan Çökme, Malzeme Kalitesi ve Eksikliğinden Kaynaklı Değildir

* Test ve İnceleme Aşamaları Tamamlanmıştır

Ali ÜNAL, “Yüklenici firma ve bağımsız denetçi yetkililerimiz işin başındadır. Siyasi algı yaratılmamalıdır”

Keşan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ali ÜNAL, Keşan Belediyesi ve TOKİ (Toplu Konut İdaresi) ile birlikte yürütülen, Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi’ndeki otopark inşaatı kalıp desteğinde kullanılan teleskopik direklerin kırılması sonucu yaşanan çökme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yapımı devam eden otopark inşaatının 45 m2’lik bir alanında meydana gelen çökmenin herhangi bir malzeme eksikliği veya malzeme kalitesi ile ilgili olmadığını belirten Ünal, konu ile ilgili şunları kaydetti;

Gerekli İnceleme ve Düzeltmeler Tamamlanmıştır…

“Yapımına devam etmekte olduğumuz otopark binasının kalıp desteğinde kullanılan teleskopik direklerin kırılması sonucu otopark inşaatının 45 m2’lik bir kısmında çökme meydana gelmiştir. Bu olay esnasında çalışanlarda herhangi bir yaralanma olmamıştır. Gerekli inceleme, test ve düzeltmeler yapıldıktan sonra da çalışmalarımız devam etmektedir.”

TOKİ Yetkililerimiz ve Bağımsız Denetçilerimizi İşin Başındadır…

Ali ÜNAL açıklamasının devamında, gerekli tedbirler ve durum testlerinin yapılarak çalışmaların tüm hızıyla ve yüksek standartlarda devam ettiğini belirtti ve şöyle devam etti; “TOKİ ile yüksek standartlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, bu işi TOKİ ile birlikte yapmaktan da gurur duyuyoruz. Yaşadığımız deprem fekaletinde TOKİ binalarımızın ne denli sağlam olduğunu da tüm kamuoyu ile birlikte gururla takip ettik. Burada bir eksikliğin olmadığını altını çizerek belirtmek isteriz.”

Siyasi Algı Yaratılmamalıdır…

Ali ÜNAL açıklamasının sonunda, bu ve benzeri durumlarda siyasi algı yaratılmaması gerektiğini belirterek, durumun malzeme kalitesi veya eksikliği nedeniyle yaşanmış bir durum olmadığını, Belediye, firma yetkilileri ve bağımsız denetçilerin görevleri başında çalışmaları titizlik ile yürüttüğünü ifade etti.

ÜNAL son olarak, Yeni Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin tamamlandığında, Keşan’ın çehresini değiştireceğini ve otopark problemini çözeceğini belirterek Keşan’a hayırlı olmasını diledi.

Related posts

Leave a Comment