Ergene Belediyesi Zabıta Ekipleri Ekmek Gramaj Kontrolünde Bulundu

Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren fırınları denetleyerek ekmek gramajlarını kontrol etti.

Ergene Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü personelleri belirli periyotlarda fırınlarda emek gramajı kontrollerine devam ediyor. Vatandaşların daha sağlıklı ve standartlara uygun ekmek tüketmesi amacıyla ekmek fırınlarına yaptıkları denetimleri sıklaştırdı. Yapılan denetimlerde ekmeklerin gramajları ve etiketler kontrol edildi. Kontrol esnasında eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine var olan eksiklikleri gidermeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Konuyla ilgili Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yapmış olduğu açıklamasında, “Ergene Belediyesi olarak ilçemizde görevlendirdiğimiz Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ekmek ve pide üretimi yapan fırınlarda gramaj denetimi yaptılar. Vatandaşlarımızın ekmek alırken gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmeleri ve ekmek almaların sağlamak amacıyla Zabıtamız denetimlerini sürekli olarak gerçekleştirecektir” dedi.

Related posts

Leave a Comment