Başkan Rasim Yüksel, Ergene’ye yerleşen afetzedelerle bir araya geldi

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve sadece fiziken etkilediği illeri değil Türkiye’nin tamamını derinden sarsan deprem felaketinden etkilenerek Tekirdağ’ın Ergene ilçesine yerleşen afetzedelerle bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Yüksel, “Ergene ilçemizde başı ağrıyanın, dar günde kalanın, mutlu günde dost bekleyenin imdadına yetişen bir belediye başkanı var” dedi.

Marmaracık Mahallesi’nde yer alan Ergene Belediyesi Göl Restoran’dan düzenlenen kahvaltı programına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar, Ergene İlçe Başkanı Ramadan Duran, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve depremden etkilenerek Ergene’nin çeşitli mahallelerine yerleşen afetzedeler katıldılar.

Ergene Belediyesi olarak depremin meydana geldiği ilk günden itibaren afetzede ailelerimizin yanında olduk olmaya da devam ediyoruz diyen Başkan Yüksel, “Son derece anlamlı bir günde bir araya geldik.  Yaşadığımız bu zorlu süreçte Ergene ilçemizdeki kıymetli misafirlerimizin yalnız olmadığını yanlarında olduğumuzu ve bu süreci birlikte aşacağımızı bilmelerini isterim. Deprem de hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi her türlü doğal afetten korusun.  Böylesine anlamlı bir günde, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen ve baş tacımız olan siz değerli hemşerilerimiz ile birlikte olmaktan gurur ve mutluluk duyuyor; hepinizin Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Başkan Yüksel ayrıca, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi,  ‘Ey Kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.’ Memleketimizin güzide kentlerinde yaşayıp şu an Ergenemizde misafirimiz olarak ikamet eden değerli kardeşlerim; bir belediye başkanı olarak zamanı geri döndürüp sız değerli kardeşlerimi kaybettiği sevdiklerine kavuşturamam belki ama ilçemizde bulunduğunuz süre zarfında tıpkı evinizde gibi hissetmeniz için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden hiç şüpheniz olmasın. 11 ilimizi etkileyen ve on binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem sonrasında, yaralarımızı hızla sarabilmek adına ilk günden itibaren yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, düsturunun ne kadar önemli olduğunu bu dönemde yakından idrak ettik” diye konuştu.

Bizler bu programı düzenlerken bir nebze de olsa bir araya gelerek sevginin ve hoşgörünün birleştirici ve iyileştirici gücünden faydalanmak istedik diyen Başkan Yüksel, “Anılarınızı yeniden tazelemek istemiyoruz. Her ne eksiğiniz ve ne sıkıntınız var ise, tıpkı Ergeneli hemşehrilerimize söylediğimiz gibi size bir telefon kadar yakınız. Yalnızca haberimizin olması yeterlidir. Kurduğumuz yardım merkezi ile tüm ihtiyaçlarınızın periyodik olarak takibini yapıyor, ayni yardımlarla eksiklerinizi tamamlarken,  manen uzman ekibimiz ile her türlü psiko – sosyal desteği siz değerli konuklarımıza sunuyor olacağız.  Ergene ilçemizde başı ağrıyanın, dar günde kalanın, yoksunluk hissedenin, mutlu günde dost bekleyenin imdadına yetişen bir belediye başkanı var. El ele vererek bu zor günler de hep birlikte atlatacağız. Bu vesile ile davetimizi kabul ederek bizlerle bu kahvaltı organizasyonuna buluştuğunuz için hepinize en içten duygularımla teşekkür ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum” şeklinde konuştu. 

Related posts

Leave a Comment