Ergene’de İstiklal Marşı’nın 102. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı Düzenlendi

İstiklal Marşının Kabulünün 102. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla Ergene’de program düzenlendi. Ergene Kaymakamlığı tarafından düzenlenen program Velimeşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Velimeşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa, Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Ergene Garnizon Komutanı P. Alb. Bülent Kasım, Ergene Belediye Başkan Vekili Ali Cengiz Yürük, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları Yüksel Baydarlı ve Mehmet Cebeci, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Parıltı, daire amirleri, kurum müdürleri, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve  vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiir, video, tiyatro gösterisi ile İstiklal Marşının Kabulünün 102. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla gerçekleştirilen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program son buldu.

Related posts

Leave a Comment