Ergene Belediyesi satranç turnuvasına ev sahipliği yapacak

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Göl Restoranda düzenlenen satranç turnuvasına ev sahipliği yapan Ergene Belediyesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi anısına gerçekleştirilecek olan turnuvaya da ev sahipliği yapacak.

Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ İl Temsilciliği ile Ergene Belediyesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi anısına satranç turnuvası düzenlenecek. Turnuva 18 – 19 Mart 2023 Cumartesi ve Pazar günleri Marmaracık Mahallesi’nde yer alan Ergene Belediyesi Göl Restoran’da gerçekleştirilecek.

  Düzenlenecek olan turnuva ile ilgili olarak Satranç Federasyonu Tekirdağ İl Temsilciliğinden yapılan açıklamada, ”18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Satranç Turnuvası 18 – 19 Mart 2023 tarihinde Ergene Göl Restoranda gerçekleştirilecektir. 3 ayrı kategoride düzenlenecek müsabakalara sporcu öğrenciler 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı ile açık kategorilerde yarışılabilecektir. Her kategoride ilk 3 dereceye hak kazanan sporculara ve ilk 3 bayan sporcuya madalya verilecektir. Tüm detaylar yönergede belirtilmiştir” denildi.

Turnuvaya 2013 – 2014 – 2015 ve 2016 doğumlu sporcu öğrencilerin katılabileceklerini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ise, “Tüm sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum. Biliyorsunuz yakın zamanda ülkemizi derinden sarsan bir deprem felaketi yaşadık. Yaralarımızı birlikte sarmak için kolları sıvadık. Bu nedenle turnuvaya katılacak olan çocuklardan ve ailelerinden ülkemizin sadece bir bölgesini değil tamamını ilgilendiren deprem felaketinden etkilenen çocukların yaralarını sarmak ve acılarını bir nebze de olsa hafifletmek için turnuvaya gelirken deprem bölgesine gönderilmek üzere yanlarında oyuncak getirmelerini de rica ediyorum” dedi. 

Related posts

Leave a Comment