57. ALAY YÜRÜYÜŞ KOMİTESİ MALKARA’DAN ÇANAKKALE’YE UĞURLANDI

57. Alay’ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları için Çanakkale’ye yürüyen 57. Alay Yürüyüş Komitesi, 14 Mart 2023 Salı günü saat 18.30’da Malkara’ya geldi.

İlçemizde misafir ettiğimiz 57. Alay Yürüyüş Komitesi, 15 Mart 2023 Çarşamba günü saat 9.00’da Şehitlik Anıtı önünde gerçekleştirilen programın ardından Malkara’dan uğurlandı.

Uğurlama programında;  Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar,  Siyasi Parti Başkan ve Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları ve Temsilcileri, muhtarlar, gaziler,  57. Alay yürüyüşçüleri ve vatandaşlar yer aldı.

Şehitlik Anıtında gerçekleştirilen 57. Alay Yürüyüş Komitesi uğurlama programı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız okunmasıyla başladı.

Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel günün anlam ve önemini taşıyan konuşmasını gerçekleştirdi.

Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’in ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Tüm dünya için dönüm noktası olan Çanakkale Destanının 107. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu kutlu yürüyüşte sizlerin sayesinde bir asır geçmesine rağmen unutulmamaya, unutturmamaya ve tekrar hatırlatmaya ataların ayak izlerini takip eden torunları olarak sizlere teşekkür ediyorum. Bu topraklarda bizlere özgürce yaşamayı nasip eten Atalarımıza şükranlarımızı ve minnetlerimizi iletiyoruz.

Yolunuz açık olsun…” diyerek 57. Alay Yürüyüş Komitesini uğurladı.

Şehitlik Parkına düzenlenen programın ardından 57. Alay Yürüyüş Komitesi, destanın yazıldığı yer olan Çanakkale’ye uğurlandı.

Related posts

Leave a Comment