Başkan Yüksel TOKİ kura çekimine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ işbirliğinde Türkiye genelinde hayata geçirilecek olan İlk Evim ve İlk İşyerim projesinin, Çorlu ve Süleymanpaşa etabında inşa edilecek konut ve işyerlerinin kuraları Pazartesi ve Salı günü İsmet İnönü Spor Salonu’nda düzenlenen törenle çekildi.

Daha önce ev sahibi olmamış şehit yakınları, engelli vatandaşlar ve 65 yaş üzeri ile 30 yaş altı vatandaşlara özel kontenjanların ayrıldığı 500 konutluk projede, başvuranlar arasında yapılan kura çekimi ile hak sahipleri belirlendi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 13-14 Mart tarihlerinde gerçekleşen kura çekimine iştirak ederek talihlilerin sevinçlerine ortak oldu.

Süleymanpaşa’da inşa edilecek olan 500 konutluk proje için yapılan kura çekiminde konuşma gerçekleştiren Başkan Yüksel, kurada ismi çıkan ve ilk evlerine kavuşma hakkı kazanan talihlilere hayırlı olsun temennisinde bulundu.

YÜKSEL PROJENİN SÜLEYMANPAŞA’YA HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yüksel, “Şehrimizde TOKİ tarafından inşa edilecek olan konut ve işyerleri ile daha önce ev sahibi olmamış 500 ailemiz, kendi evlerine kavuşacak, iş kurmak isteyen vatandaşlarımız dükkân sahibi olabilecek. TOKİ eliyle inşa edilecek proje, şehrimizdeki konut ihtiyacının karşılanmasına önemli ölçüde katkı sağlayacak. Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi ile gençlerimize kendi ev ve işyerlerine sahip olma imkânı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TBMM Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop hocamıza, Sayın Murat Kurum Bakanımıza ve Tekirdağ milletvekillerimize tüm hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyor, projenin kurada ismi çıkan talihli hemşehrilerimize, şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum,” diye konuştu.

Related posts

Leave a Comment