CHP TEKİRDAĞ HEYETİ DEPREM BÖLGESİNDE ÇADIRLAR KURDU<

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizde yıkıma neden olan depremlerden etkilenen vatandaşlarımız için Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı öncülüğünde toplanan yardımlar, Hatay ve Gaziantep’e ulaştırıldı.

Depremin ilk anından beri tüm Tekirdağ halkının depremzede vatandaşlarımız için tek yürek olduğunu ve afet bölgesine TIR’lar dolusu yardımların ulaştırıldığını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu kez de yardım yaralarımızı birlikte sarmak için yardım Tırlarımızla Tekirdağ’dan yola çıktık. Hatay ve Gaziantep’in köylerinde çadırlar kurduk. Yurttaşlarımızın yanındayız. Bu zor günleri birlikte aşacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP İl Başkanı Volkan Nallar, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar ve partililer toplanan yardım malzemelerini teslim etmek üzere 12 Mart Pazar günü deprem bölgesine gitti.

YARDIM MALZEMELERİ DEPREMZEDELERE TESLİM EDİLDİ

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı öncülüğünde toplanan 120 adet çadır (4×6 metre), 200 adet yatak, 100 adet ranza, 600 koli erzak paketi, bin 250 takım iç çamaşırı, 2 TIR dolusu su, 20 koli çikolata, 300 kilogram temizlik malzemesi, 1 adet büyük jeneratör, 600 adet battaniye, giysi, 120 adet soba ve 50 adet de elektrikli ısıtıcı CHP’li heyet tarafından Hatay ve Gaziantep’te depremzedelere ulaştırıldı. CHP’li heyet deprem bölgesinde çadırların kurulumunu da gerçekleştirdi.

Hatay ve Gaziantep’in köylerinde CHP Tekirdağ İl Başkanlığı öncülüğünde belediye başkanları, ilçe başkanları, parti yöneticileri ve Milletvekili İlhami Özcan Aygun ile birlikte çadır kurduklarını ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yardım TIR’larıyla Tekirdağ’dan yaraları sarmak için yola çıktıklarını belirterek, “Yurttaşlarımızın yanındayız. Bu zor günleri birlikte aşacağız” dedi. 

BU ZOR GÜNLERİ BERABER ATLATACAĞIZ

Ülke olarak çok zor günlerden geçtiğimizi söyleyen Vahap Akay, “Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ örgütümüz tarafından yardım malzemelerimizi tırlara yükleyerek deprem bölgemize geldik. Bugün burada depremin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gördük. Biz, böyle zor günlerde yaralarımızı sarmayı çok iyi bilen ve koşulsuz birbirine yardım eden bir milletiz. Dualarımızla ve yardımlarımızla bu zor günleri beraber atlatacağız, yaralarımızı hep birlikte saracağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Related posts

Leave a Comment