CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ GÜNDOĞDU’NUN ‘18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 108.YIL DÖNÜMÜ’ NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

                                   “Çanakkale ruhu ilelebet yaşayacaktır.”

Tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” sözünü duyuran, bağımsızlık sevdasını ezelden beri yüreğinde taşıyan yüce milletimizin içindeki milli egemenlik ruhunu tüm dünyaya haykırdığı şanlı günümüzdür 18 Mart.

Tarihte eşi benzeri bulunmayan bir destan olan Çanakkale Zaferi, bizleri Cumhuriyetimize kavuşturan en önemli adımıdır.

Çanakkale Zaferi’nde milletimiz bağımsızlığı uğruna neleri feda edebileceğini dostta düşmana göstermiştir.

Çanakkale Zaferi; büyük Türk ulusunun bağımsızlık mücadelesinin temellerini atan, Mustafa Kemal Atatürk gibi dahi bir lideri bizlere armağan eden eşsiz bir kahramanlık destanıdır.

Uğruna cansiperane savaşarak bizlere miras bırakılan kutsal vatan topraklarımızın emin ellerde olduğundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Atalarımız geçmişte canları pahasına bu toprakları bizlere nasıl vatan kıldıysa bizler de geçmişten beri yüreğimizde taşıdığımız bağımsızlık ateşiyle vatanımızı canımız pahasına korumaya her hal ve şartta devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve ideallerine bağlılığımızla, çağdaş medeniyet yolunda ilerleyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Kahramanlık destanımız Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde; zaferimizi altın harflerle tarihe yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu cennet vatanımızın bağımsızlığı, bütünlüğü, huzur ve güveni için yaşamlarını feda eden tüm kahramanlarımızı saygıyla, minnetle anıyorum.

Related posts

Leave a Comment