Leman Can: “Çanakkale Zaferi, Tarihin Akışını Değiştiren Zaferdir”

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Leman Can, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yayınladı.

Can, “Çanakkale Zaferi, Türk ve dünya tarihinin akışını değiştiren en büyük zaferlerden birisidir.

18 Mart 1918 günü, ” yenilmez armada” unvanlı büyük deniz gücünün Çanakkale boğazının derinliklerine gömülerek deniz savaşlarının kesin olarak kazanıldığı gündür.

Azmin, birlik ve beraberliğin, zafere olan inancın somutlaşmış halidir.

BU ZAFER TÜRK MİLLETİNİN ÖZ GÜVENİNİ TAZELEMİŞTİR

Leman Can açıklamasına devamla; ” Çanakkale Zaferi yalnızca “Çanakkale geçilmez” sözünün dünya tarihine kazındığı zafer değil aynı zamanda Türk Milletinin ayağa kalkarak Kurtuluş Savaşını başlatmasını sağlayan öz güvenin kaynağıdır.

Yüzyılların nadiren yetiştirdiği lider komutasında bir ve beraber hareket edildiğinde gücü ne olursa olsun her düşmanın yenileceğine, her karanlığın sonunda aydınlığa çıkılacağına olan inancımızın pekiştiği zaferdir.

“Tarihi bilmeyen hali tahlil edemez, geleceğe hükmedemez” gerçeği ışığında her geçen gün önemini daha iyi anladığımız 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin yıldönümünde, biz ilelebed bağımsız yaşayalım diye canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimiz huzurunda saygı ve minnetle eğiliyor ve diyorum ki; “Aziz şehitlerimiz! Huzur içinde uyuyun. Siz can verdiniz, nöbet sırası bizde. Emanetinizi ilelebet koruyacağız.”

Related posts

Leave a Comment