18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 108. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla 18 Mart 2023 Cumartesi günü saat 10.00’da Şehitlik Abidesi önünde çelenk töreni gerçekleştirildi.

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tnk. Alb. Recai Ata, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Berat Kâmil Büyükkalay, Malkara Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Metin Dağ, Malkara İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Mustafa Kıranoğlu, Malkara İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, siyasi parti başkan ve temsilcileri, STK Başkanları, belediye meclis üyeleri, kurum müdürleri, gaziler, Asker-i Erkan, öğretmenler, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Anıta sunulmasına müteakip Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulması, saygı atışı ve okunan İstiklal Marşımızın ardından Şehitlik Abidesi’ndeki tören sona erdi.

Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda saat 10.30’da Atatürk Orta Okulu öğrencilerinin hazırladığı anma programı ile devam etti.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç konuşma gerçekleştirdi.

95’inci Zırhlı Tugay Komutanlığının görevlendirdiği askeri personel günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi.

Yapılan konuşmanın ardından program şiirlerin okunması, Çanakkale adlı video gösterimi ve  Çanakkale Geçilmez adlı oratoryo gösterimi ile devam etti.

Programda 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tnk Alb. Recai Ata, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Berat Kâmil Büyükkalay ve Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma günü kapsamında ilçe genelinde düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim ettiler.

Programın ardından 95’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tnk Alb. Recai Ata, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar, Malkara İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Mustafa Kıranoğlu ve İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimiz Mehmet Dölkan ve Selim Vural’ın ailelerini ziyaret ettiler.

Related posts

Leave a Comment