18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü Ve Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü Ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla ilçemizde program düzenlendi. Program İlçemiz Velimeşe Mahallesi’ nde bulunan Şehitlik Anıtında düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Şehitlerimiz anısına Velimeşe Toki Camii İmam Hatibi Nurulislam AVCI tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ve ardından Ergene İlçe Müftü Vekili Muhammet DEMİR tarafından da yapılan dua ile çelenk sunma töreni sona erdi.

Törenin ardından Aka Kolejine geçilerek programa devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, P. Üst. Abdulsamet TÜRKMENER tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Okul orkestrası eşliğinde müzik dinletisi ve öğrencilerin “Çanakkale Geçilmez” adlı oratoryo gösterisi ile devam eden program,  farklı dallarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. 

Törene Kaymakam  Mehmet Emin TAŞÇI, Hanımefendi Ayşenur TAŞÇI, Garnizon Komutanı Top. Alb. İlkay GÜNAY, Belediye Başkanı Rasim YÜKSEL, Ergene Şehit Ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Mustafa ERDEN, İlçe protokolü, gaziler, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Related posts

Leave a Comment