Bulgaristan Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası’ndan, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Bulgaristan Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Todor Demirkov ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni misafir etti. Ziyarette; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüsnü Güngör Akarca, Recep Bars ile Aytaç Yüce’de yer aldı.

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Oda olarak hedefimiz Balkanlar ile yakınlaşmak ve yeni işbirlikleri kurmaktır”

Bulgaristan ile Kırklareli’deki firmaların katılımıyla çeşitli etkinliklerin yapılabileceğini ifade eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizle birlikte hedefimiz Balkanlar ile yakınlaşmak ve yeni işbirlikleri kurmaktır. Bu konuda iş dünyamıza yeni işbirlikleri için platformlar oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız Kırklareli ekonomisini canlandırmak için gerek yurt içinde gerekse de yurtdışında girişimlerde bulunmaktır. Bunun içinde gece gündüz demeden çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Sınır Ötesi İşbirliği Programı ile Kırklareli ve Burgaz arasında ve dolayısıyla Türkiye ve Bulgaristan arasında ticaretin gelişmesi için önemli bir adım attık. Pek çok alanda iş birliklerini geliştireceğiz. İlimizdeki girişimciler için yeni pazarlara ulaşmak ve ihracatı arttırmak çok önemli. Bunun için önemli görüşmelerde bulunduk. Oda olarak üyelerimizin yeni pazarlara ulaşmasını kolaylaştırmak başlıca görevlerimiz arasında. Ticaretimizin gelişmesi, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerinde devam etmesine katkı sağlayacak hem bireyler hem ülkeler kazanacak” dedi.

Bulgaristan Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Todor Demirkov ise Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi ve artması yönünde çalışmalara devam ettiklerine değinerek, karşılaşılabilecek her türlü problemlerin çözümü konusunda yardıma hazır olduklarını belirtti.

Related posts

Leave a Comment