Ergene’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programları Düzenlendi

Ergene’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü dolayısıyla programlar düzenlendi. İlk program Velimeşe mahallesinde bulunan şehitlik anıtına çelenk sunma töreni ile başlarken ikinci program Özel Aka Ortaokulunda ki programla sona erdi.

Ergene’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü dolayısıyla Velimeşe mahallesinde bulunan şehitlikte çelenk sunma programı gerçekleşti. Ergene Kaymakamlığı, Ergene Garnizon Komutanlığı, Ergene Belediye Başkanlığı ile Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından şehitlik anıtına çelenkler sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından şehitler için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve şehit mezarlarına çiçek bırakıldı.

Velimeşe mahallesindeki şehitlik programının ardından Özel Aka Ortaokulunda program devam etti. Özel Aka Ortaokulu tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından P. Üst. Abdulsamet Türkmener tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi. Ardından okul orkestrası eşliğinde müzik dinletisi ve “Çanakkale Geçilmez” adlı oratoryo gösterisi ile devam eden program, farklı dallarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Velimeşe mahallesindeki ve Özel Aka Ortaokulunda düzenlenen programa Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Garnizon Komutanı Top. Alb. Bülent Kasım, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Erden, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları, Siyasi Parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK’ların temsilcileri, mahalle muhtarları, Kurum müdürleri, Gaziler, Şehit aileleri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Related posts

Leave a Comment