Satranç tutkunları Ergene’de buluştu

Ergene Belediyesi satranç turnuvasına ev sahipliği yaptı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi anısına gerçekleştirilen satranç turnuvası Ergene Belediyesi ev sahipliğinde Marmaracık Göl Restoranda yapıldı.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Göl Restoranda düzenlenen satranç turnuvasına ev sahipliği yapan Ergene Belediyesi bu yıl da yeni bir turnuvaya katkı sundu.

Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ve Tekirdağ’ın tüm ilçelerinden sporcu öğrencilerin katıldığı turnuva 18 – 19 Mart 2023 tarihlerinde Ergene Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.  

3 ayrı kategoride düzenlenen müsabakalarda sporcu öğrenciler 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı ile açık kategorilerde derece elde edebilmek için yarıştılar. Her kategoride ilk 3 dereceye hak kazanan sporculara ve ilk 3 bayan sporcuya madalyalarının verildiği turnuvaya 200’e yakın sporcu katıldı. Ergene Belediyesi Marmaracık Göl Restoran sporcular ile ailelerine ev sahipliği yaptı.

İki günlük turnuvanın ilk günü Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ile birlikte etkinlik alanına giden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, sporcu öğrencilere başarılar dileyerek aileleri ile sohbet etti.

Çocuklar depremzede akranları için oyuncakları ile geldi

Turnuvaya 2013 – 2014 – 2015 ve 2016 doğumlu sporcu öğrencilerin katıldığını kaydeden Başkan Yüksel, Tüm sporcularımıza ve ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz yakın zamanda ülkemizi derinden sarsan bir deprem felaketi yaşadık. Bizler de Ergene Belediyesi olarak yaralarımızı birlikte sarmak için kolları sıvadık. Depremlerin etkilediği illerden ilçemize gelen afetzedeleri düzenli olarak ziyaret ediyor, ihtiyaçlarının karşılanması noktasında duyarlı ve hayırsever halkımızın da desteği ile gereken yardımları sağlıyoruz.

Turnuvaya katılacak olan çocuklardan ve ailelerinden ülkemizin sadece bir bölgesini değil tamamını ilgilendiren deprem felaketinden etkilenen çocukların yaralarını sarmak ve acılarını bir nebze de olsa hafifletmek için turnuvaya gelirken deprem bölgesine gönderilmek üzere yanlarında oyuncak getirmelerini de rica etmiştik. Şimdi görüyorum ki anne babaları gibi geleceğimizin teminatı çocuklarımız da afetzede arkadaşları için yanlarında çok sayıda oyuncak getirdiler. Bizler de bu oyuncuları kısa sürede depremzede ailelerin çocuklarına ulaştıracağız” dedi.

Dereceye girenler ödüllendirildi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Satranç Turnuvasında kategorilerinde ilk 3 dereceyi elde eden sporcu öğrencilere günün anısına madalyaları Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şenol Doğramacı ile Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ İl Temsilcisi Aylin Aydoğdu Ayhan tarafından takdim edildi. Etkinlik derece elde eden tüm sporcuların fotoğraf çektirmesi ile sona erdi. 

Related posts

Leave a Comment