Sosyal Paylaşım Mağazası destek bekliyor

Keşan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Paylaşım Mağazası’nda, Ramazan Ayı’nda gelecek olan taleplerin karşılanması için hayırseverlerden destek bekleniyor.

Hem Keşan’da misafir edilen deprem mağdurdu ailelere hem de ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edilecek olmasından dolayı bu dönemde her zamankinden daha fazla desteğe ihtiyaç duyulacağı öngörülüyor.

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Sosyal Hizmetler Merkezi İlçe Müdürlüğü, Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, KİSEV ve duyarlı vatandaşların desteği ile her türlü ihtiyaca cevap vermeye çalışılırken, Keşan’daki 200 depremzede aileye kıyafet, gıda ve hijyen malzemesi desteği sağlanırken, 75 aileye de bebek bezi ve bebek maması ulaştırıldı.

                Eski itfaiye alanında bulunan Keşan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü ziyaret eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Paylaşım Mağazasıyla eliyle yapılan yardım çalışmalar hakkında Birim Müdürü Eylem Akdemir’den bilgi aldı.

                Deprem mağduru ailelerin ve dezavantajlı vatandaşların ailelerinin her türlü ihtiyacı karşılamak üzere çalışmalara devam ettiklerini belirten Helvacıoğlu, Ramazan Ayı boyunca Ramazan Ayı’nda da hayırsever bağışçılarda destek beklediklerini, yapılan destekleri hem depremzede ailelere hem de ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını ifade etti.

Vatandaşların kıyafet, gıda, hijyen malzemeleri, bebek bezi veya bebek maması gibi malzemeleri direkt olarak Keşan Belediyesi Eski İtfaiyesi alanındaki merkeze getirebilecekleri gibi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü de arayarak yapılacak yardımların müdürlük personeli tarafından evlerden de alınabildiğini dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Sosyal mağazacılık anlayışını tüm vatandaşlarımız ile birlikte geliştirmeye devam ediyoruz. Sosyal Paylaşım Mağazamız vatandaşımıza hizmet etmeye devam ediyor. Vatandaşlarımızca bağışlanan kullanılabilir durumdaki kıyafet, gıda ve hijyen malzemesi desteği, bebek bezi ve bebek maması gibi ürünleri Sosyal Paylaşım Mağazamızdan, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Tüm vatandaşlarımızı mağazamıza destek vermeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Related posts

Leave a Comment