POTADA ADIM ADIM 1. LİGE

 Çanakkale’de devam eden Basketbol Kadınlar 1. Ligi (TKBL) Altılı Final müsabakalarında temsilci Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı çıktığı üç maçı da kazanarak, rakiplerine parkeyi dar etti.

20-25 Mart tarihleri arasında oynanacak olan Basketbol Kadınlar 1. Ligi (TKBL) Altılı Final müsabakalarına fırtına gibi başlayan temsilcimiz Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımımız ilk maçında 20 Mart Pazartesi günü Beykoz Gençlik Kadın Basketbol Takımını 73-41 gibi farklı yendikten sonra, 21 Mart Salı günü oynadığı müsabakada Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol Takımını nefes kesen bir müsabakanın ardından 65-62 yenmeyi başardı.

POTANIN PERİLERİ ÜÇTE ÜÇ YAPTILAR

İlk iki maçından galibiyet ile ayrılan Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımımız bugün oynadığı HDİ Sigorta Beşas Kadın Basketbol Takımını 65-61 yenerek üçüncü maçından da galibiyet iye ayrılırken, yarın dinlenecek temsilcimiz dördüncü maçında 24 Mart Cuma günü saat 17.30’da Mersin Üniversitesi ile oynadıktan sonra son maçını 25 Mart Cumartesi günü saat 17.00’da Zonguldakspor Basket 67 ile oynayacak.

MOTİVASYONUMUZ ÜST SEVİYEDE

Çanakkale’de devam eden Altılı Finallerde Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımımızın ilk üç maçından da galibiyet ile ayrıldığını ve kalan iki maçı da kazanarak bu sezon çok arzuladığımız Basketbol Kadınlar 1. Ligi’ne çıkmayı hedeflediklerini belirten Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ercan Çete, “İlk üç maçı kazanmamız oyuncularımızın ve bizim motivasyonumuzu üst seviyeye çıkardı. Artık hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Kalan iki maçımızı da kazanarak, mağlubiyet almadan Basketbol Kadınlar 1. Ligi’ne çıkmak istiyoruz” dedi.
HARİKA BİR PERFORMANS SERGİLİYORLAR

Takımda sakat ve cezalı oyuncu bulunmadığını belirten Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ercan Çete, “Bu sezon harika bir performans sergileyen ve Çanakkale’deki finallerde üstün bir performans ortaya koyan takımımızın tüm oyuncularına, ayrıca takımımızda büyük emekleri bulunan Yardımcı Antrenörümüz Yiğit Evren’e, Kondisyonerimiz Gökhan Akdoğan’a ve takımızın menajeri Arif Karaavcı’ya teşekkür ediyorum.

TEŞEKKÜR ETTİ

Ayrıca Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımına bugüne kadar verdiği desteklerden dolayı Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a, Kulüp Başkanı M. Şahin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı ve Meclis Üyelerine teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımının sağlık sponsoru olan İrmet Hastanesi’ne sunuyorum. İnşallah bizlere verilen desteğin karşılığı olarak kalan iki maçımızı da alarak 1. Lige çıkacağız” açıklamasında bulundu.

Related posts

Leave a Comment